Rezultate te kerkimit per termin: +Prshpejtimi

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Meta e Imami inspektojnë linjat e demontimit të armëve

Vendi yn do ta prfundoj procesin e demontimit t municioneve prpara afatit q sht vitit 2014. Pr t par nga afr ecurin e ktij procesi n Kombinatin Mekanik Ushtarak t Polianit, ishin Zvends kryeministri Ilir Meta dhe Ministri i Mbrojtjes Arben Imami. Numri dy i qeveris u shpreh se ecuria e mir e bn Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.323Z

Malmstrom: Do të përshpejtojmë liberalizimin e vizave

Raporti i komisionerëve që vizituan Shqipërinë, inkurajues Komisioni Evropian sht i angazhuar trsisht pr prshpejtimin e heqjes s vizave pr qytetart e Shqipris dhe Bosnjs dhe procesi do t vlersohet si nj proces teknik. Kshtu ka deklaruar dje Cecilia Malmstrom, komisionerja pr P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.322Z

Malmstrom për TV Klan: Do të përshpejtojmë liberalizimin e vizave

Cecilia Malmström, komisionerja pr punt e brendshme ka deklaruar eskluzivisht n nj intervist pr TV Klan, se Komisioni sht i angazhuar trsisht pr prshpejtimin e heqjes s vizave pr qytetart e Shqipris dhe Bosnjs dhe proesi do t vlersohet si nj proes teknik. Sipas komisioneres Malmström, vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.877Z

Topalli-Krasniqi: Shqipëria e Kosova para momenteve të mëdha

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka bindjen e plot se lobimi intensiv sht nj faktor thelbsor n prshpejtimin e proceseve si t njohjes s pavarsis s Kosovs, ashtu si edhe pr Shqiprin, pr heqjen e vizave dhe marrjen e statusit t vendit kandidat. Sipas saj, pavarsia e Kosovs sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.625Z

BSH, eksportet janë rritur, por deficiti mbetet i lartë

Sipas raportit t Politiks Monetare pr 3-mujorin e par t vitit 2010, lidhur me tregtin e jashtme vihet se aktiviteti tregtar i vendit ton njohu rritje gjat dy muajve t par t vitit 2010, i nxitur kryesisht nga rritja e eksporteve. N linj me prmirsimin e volumit tregtar botror, shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Asambleja e PS, shkelen afatet statutore

Aksioni politik opozitar krkon riformatim prball sfidave t reja t vjeshts Kriza q karakterizon vendin q prej 1 viti ka ln n periferi t vendimmarrjes nj aspekt formal, por me rndsi t zhvillimeve politike n vend: konstituimin n form zyrtare t politikave kryesore. Partia Socialiste, q prfaqson esencn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.571Z

Olldashi: Legalizimet, procesi mbaron në fund të 2010-ës

do ndrtim i ngritur pa leje apo shtes katesh n gjith vendin brenda vitit 2010 do t regjistrohet si pron e ligjshme. Ministri i Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit e kat ditur dje lajmin, se brenda vitit 2010 procesi i legalizimit do t prfundoj. Pr t nxitur kt proces q t vijoj s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama