Rezultate te kerkimit per termin: +Przgjedhja

Total: 37
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Przgjedhja n Gjykatn e Lart

Presidenti i Republiks Bamir Topi, ka krkuar q przgjedhja e kryetarit t Gjykats s Lart, t bhet sa m transparente dhe larg do ndikimi politik. Pr kt, kreu i shtetit ka krkuar, q t zhvillohet nj debat i fort dhe konstruktiv, prpara se t przgjidhet kandidatura pr kryetarin e Gjykats s Lart. Gjykata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

PS kundër votimit të hapur për dekretet e Presidentit

Socialistt do t votojn kundr votimit t hapur pr dekretet e Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats Kushtetuese dhe asaj t Lart. Grupi parlamentar socialist i mbledhur n mesdit ka marr vendimin pr t ngritur kartonat e kuq pr ndryshimet e rregullores q pritet t kalojn n seanc plenare t s enjtes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.142Z

MoneyGram dhe BKT, zgjerohet rrjeti i transfertave

MoneyGram n bashkpunim me Bankn Kombtare tregtare kan zgjeruar rrjetin e Transfertave n vendin ton. Prfaqsues t t dyja palve kan nshkruar nj marrveshje bashkpunimi, e cila parashikon prfshirjen e MoneyGram edhe n 56 deg t tjera t BKT, n 30 qytete t Shqipris. Przgjedhja e BKT, sipas Drejtorit Rajona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

T hnn privatizimi i OSSH

T hnn do t zhvillohet tenderi pr privatizimin e Operatorit t Sistemit t Shprndarjes (OSSH). Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Genc Ruli, tha se n gar deri m tani jan katr kompani t huaja, przgjedhja e t cilave do t bhet me an t kritereve t vlersimit t ofertave. Ruli tha se do t vlersohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Specializimet në Mjekësi nisin procedurat e reja

Konkurrentt do t japin testimin pran departamenteve specifike, m shum pik do t jepen pr sektorin specifik Ministria e Shndetsis sht mbushur plot me student t Mjeksis, t cilt krkojn sqarime e informacion lidhur me specializimet n fushn e mjeksis pr vitin 2010. Duke qen se procedurat pr specializim ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.274Z

Pollo: Qeveria, e gatshme për votimin elektronik në disa zona Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','m

Qeveria thot se sht gati pr zbatimin e projektit t saj, pr votim elektronik t qytetarve, duke filluar me zgjedhjet lokale t 2011. Ministri pr Inovacion dhe Teknologjin e Komunikimit e t Infomimit Genc Pollo, tha se gjithka sht n dor t opozits, pr t prcaktuar t gjitha detajet, sikundr dhe buxhetin pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.172Z

Pyetjet e vshtira pr Ashtonin

Prfaqsuesja e re e BE-s pr politik t jashtme, Catherine Ashton, sht prballur me pyetjet e vshtira t deputetve t Parlamentit t Europs, duke i cilsuar vetn si personin e duhur pr funksionin q mbulon, edhe pse pranoj se ka qen mjaft e befasuar, kur sht zgjedhur pr kt funksion. Nuk kam asnj dyshim pr a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama