Rezultate te kerkimit per termin: +Pun +Sociale

Total: 4880
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.452Z

Abrashi: Punësimi dhe mirëqenia sociale, prioritete të Qeverisë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, u takua sot në Podgoricë me ministren e Punës dhe Mirëqenies Sociale të Malit të Zi, Zorica Kovaçeviq. Gjatë takimit, u bisedua për shkëmbimin e përvojave në fushën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.687Z

Mbyllet Qendra për Punë Sociale në Prizren, i gjithë stafi në seminar

Qendra për Punë e Mirëqenia Sociale në Prizren, të premten e kishte “mbyllur dyert” për qytetarë. Sigurimi i objektit i kthente te gjithë ata të cilët kishin nevojë për marrjen e shërbimeve nga kjo qendër, me arsyetim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.171Z

FRD prezanton në Tiranë programin për punësimin e çështjet sociale

TIRANË - Fryma e Re Demokratike mblodhi sot ekspertë si dhe përfaqësues të grupeve të interesit dhe të shoqatave jo qeveritare për të diskutuar rreth programit të partisë për punësim e çështje sociale. E zhvilluar nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.112Z

Ministria e Punës marrëveshje bashkëpunimi për punësimin e 50 punëkërkuesve

Ministria e Punës dhe e Mirëqenies Sociale, së bashku me "Foundation Kosovo-Luxembour" dhe Komunën e Vitisë, sot kanë arritur Marrëveshjen e Bashkëpunimit për realizimin e projektit "Përkrahje për më të varfërit n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.692Z

Invalidit, i largohet ndihma sociale

Blerim Podrimja nga Gjakova, është larguar nga skema e ndihmës sociale, edhe pse është me aftësi të kufizuara, raporton KTV. Ai që nga mosha një vjeçare thotë të ketë të paralizuar pjesën e djathtë të trupit, cfar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.662Z

Duan punë!

Rreth 1500 pjesëtar të ish TMK-së, të cilët mbeten të pa angazhuar kur Trupa Mbrojtëse e Kosovës u transformua në Forcën e Sigurisë së Kosovës, po kërkojnë punë. Përfaqësuesit e Grupi Iniciues të pjes&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.935Z

120 punëtor punësohen në miniera

120 punëtorë fizik, të cilët janë të regjistruar si punëkërkues në zyrat lokale të punësimit të Ministrisë së Punës, do të punësohen në miniera dhe gjenerim në KEK. Kjo pasi sot, ministri i Punës dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama