Rezultate te kerkimit per termin: +Punve +Sociale

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Bashkia e Durrësit tkurr numrin e banesave sociale

Ishte premtuar të ndërtoheshin 342 apartamente me kredi nga KE-ja Bashkia e Durrsit e ka ulur numrin e banesave sociale, t cilat ishin premtuar se do t ndrtoheshin nga nj kredi q ka afruar Kshilli Evropian n kuadr t ndihms pr t pastreht dhe familjet me t ardhura t pakta. Bashkia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.477Z

Deputetët e PPE: PS të kthehet në Kuvend

Grupi parlamentar i Partive Popullore Europiane po ndjek me seriozitet ngrin politik t krijuar n Shqipri nga bojkoti i Partis Socialiste pas zgjedhjeve t prgjithshme t qershorit 2009. N nj deklarat pr shtyp tpublike n faqen zyrtare t Parlamentit Europian, zyrtar t lart t ktij institucioni t rndsishm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Bashkia e Durrësit i kërkon ndihmë qeverisë për strehimin

Bashkia e Durrsit ka vendosur t’i krkoj ndihm qeveris pr strehimin e qindra familjeve n banesa sociale. Ligji parashikon q qiraja q do t paguajn familjet n nevoj, t mos i kaloj 8 mij lek n muaj. Gjithashtu, parashikohet q t ndrtohen banesa sociale me kosto t lira. Apartamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

T braktisur dhe t fyer

Shum prej nesh,( prfshi dhe botn mediatike ), nuk e dinin se 1 Tetori ishte Dita e t moshuarve, por e msuam nga rubrikat e lajmeve. U transmetuan si shfaqjet e mazhorancs ashtu dhe t opozits, njri inauguronte nj azil pr 30 persona , e tjetri danconte me t moshuarit. Personalisht mendoj se pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.388Z

Letrarja dhe Kuteli

Në 2004 është botuar Proza e Kutelit, ndërsa tani libri i ri Kuteli dhe Letrarja, një rikthim tek mjeshtri i prozës shqipe... Mitrush Kuteli, n historin e letrsis shqipe sht nga t paktat raste, q shprfaq nj raport vetdije t plot me letraren dhe format e larmishme t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.936Z

Projekti i kalimit të ujësjellësit, refuzohet nga Rama

Projekti i qeverisë, prej kohësh në zyrën e Ramës Shumica e bashkive n mbar vendin pranuan decentralizimin e ujsjellsit, por kryebashkiaku Edi Rama vazhdon ta pengoj at prej vitesh, pavarsisht se projektin e mban npr sirtar n zyr. Refuzimi ndaj projektit t Qeveris q i katash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

Deklarata integrale e të ardhurave

Deklarata integrale e t ardhurave personale pr do qytetar shqiptar mbi 18 vje sht nj nga reformat m t rndsishme n tatimet shqiptare. Ajo vjen si gur kilometrik i mirfillt pas futjes s Tatimit mbi Vlern e Shtuar (TVSH) n vitin 1996 dhe Takss s Shesht dhjet vite m von. Si reform ka qen projek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama