Rezultate te kerkimit per termin: +Punsimi

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.866Z

Punsimi, shqiptart njlloj me kinezt

Kosova është nje treg i hapur per shqiptaret e Shqiperise, ku shume syresh kane punuar ose vazhdojne te punojne ende atje. Por ajo qe nuk dihet eshte fakti se per te punuar, edhe shqiptaret kane nevoje per nje leje pune, sic do shtetas i huaj. Dhe procedurat për një shqiptar jane nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Shnohet rnia m e lart e papunsis q prej vitit 2004

Norma e papunsis regjistroi nivelin prej 13.18% n fund t tremujorit t tret t vitit 2007, sipas raportit t publikuar dje nga Banka e Shqiperis, q i referohet zhvillimeve ekonomike dhe sociale n vend. Sipas ktyre burimeve, kjo norm ra me 0.6 pik prqindjeje n nivel vjetor, duke regjistruar rnien m t la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Rama: Papunsia kmbkryq me shqiptart

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama ka zgjedhur 1 Majin si ditn m t prshtatshme pr t folur pr krizn e puns n vend, dhe pr at q ai e cilsoi si pasiguri e skajshme n pun. Pasi prcolli homazhe pr t rnt n pun dhe pr emigrantt shqiptar n dhe t huaj Rama paraqiti ndr problemet kryesore mungesn e kont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.289Z

2009, në Shqipëri u punësuan 12 mijë persona

Ndonse nj vit kur bota u godit nga kriza financiare, e cila oi n falimentimin e dhjetra kompanive t fuqishme dhe shkurtimin e miliona vendeve pune, n 2009–n n Shqipri u punsuan rreth 12 mij persona. Nj fakt i till u b pubik nga Shrbimi Kombtar i Punsimit, gjat analizs vjetore t ktij institucio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.146Z

Juncker viziton nesër Athinën,mbështetje për reformat e kryera

Presidenti i ri i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker viziton nesër Athinën për bisedime me zyrtarët e qeverisë dhe për të dhënë një mesazh të "shprese " dy muaj para se ai të marr potin në Bruksel."Prioriteti im &eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Dokumentet e reja dhe formulari për sigurimet shoqërore

Dokumentacioni për bizneset dhe të vetëpunësuarit Instituti i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar dje dokumentet dhe formularin e ri pr pagesn e sigurimeve shoqrore, t ciln duhet ta plotsojn bizneset dhe t vetpunsuarit. Sipas ISSH-s, kto dokumente: formulart dhe listpagesa mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.596Z

Parku i Shëngjinit, nënshkruhet kontrata me gjermanët

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Dritan Prifti, ka nnshkruar kontratn koncesionare me kompanin gjermane “ATX International Tirana” prej 17 milion eurosh pr ndrtimin e parkut industrial n Shngjin. Pas nnshkrimit t kontrats Prifti theksoi faktin se impakti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama