Rezultate te kerkimit per termin: +Punve

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.252Z

Katastrofa, Meta ngushëllon homologun pakistanez dhe kinez

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, i prcolli dje ngushllime pr katastrofn e ndodhur n Pakistan nga prmbytjet m t rnda n historin e ktij vendi edhe ministrit t Punve t Jashtme t Pakistanit, Makhdoom Shah Mehmood Qureshi. N letrn drejtuar ministrit t Punv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Prkrahje pr liberalizimin e vizave

N prag t takimit t radhs t ministrave t Drejtsis dhe Punve t Brendshme t vendeve antare t Bashkimit Europian, ministri i Punve t Brendshme i Republiks s Kosovs, Zenun Pajaziti u krkoi prkrahje konkrete homologve t tij evropian rreth prfshirjes s Kosovs n dialogun pr liberalizim t vizave me BEn. N l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Meta: Thellim marrëdhënieve me Kazakistanin

Shqipria dhe Kazakistani bien dakord pr intensifikimin e bashkpunimit ekonomik, por edhe n planin e organizatave ndrkombtare. Zv.kryeministri dhe ministr i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, u prit dje n Almati nga Sekretari i Shtetit dhe ministr i Punve t Jashtme t Kazakistanit, z.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Meta në Kabul, mbështetje Afganistanit

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Konferencn Ndrkombtare t Kabulit, e cila u zhvillua n vijimsi t Konferencs s Londrs pr Afganistanin. Konferenca ka prfunduar me nj marrveshje pr t kanalizuar s paku pesdhjet prqind t ndihmave pr zhvillimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Zjarret në Rusi, Meta i shkruan Lavrovit

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, i nisi dje nj letr ministrit t Punve t Jashtme t Federats Ruse, Sergei Lavrov, ku i shpreh shqetsimin pr pasojat e zjarreve si dhe solidaritetin e Shqipris me t gjitha familjet e viktimave dhe me t gjith popullin rus n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Basha takim me Al- Orabi

Tiran(start)- Ministri i Punve t Jashtme, Lulzim Basha, gjat nj takimi me Mohamed Al- Orabi, zv/ministr i Punve t Jashtme pr shtjet Ekonomike dhe Ndrkombtare t Republiks Arabe t Egjiptit, ka shprehur dshirn q Egjipti t njoh sa m shpejt pavarsin e Kosovs. Basha e ka informuar zv/ministrin egjiptian,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Meta, në Ankona me ftesë të Frattinit

Me ftes t ministrit t Jashtm italian z. Franco Frattini, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Takimin e Ministrave t Punve t Jashtme t Nisms Adriatiko-Joniane, t zhvilluar n qytetin e Ankons, Itali. N kt ministerial, i cili shnoi edhe prfundim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama