Rezultate te kerkimit per termin: +Qarkun

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.334Z

KQZ shpall kandidatët fitues në qarkun Dibër

Sipas vendimit të KQZ-së, për koalicionin zgjedhor "Aleanca e Ndryshimit" për Qarkun Dibër, PD merr 4 mandate kurse koalicioni "Bashkimi për ndryshim" për Qarkun Dibër, PS merr 2 mandate. TIRANË- KQZ miratoi në unanimitet sot paradite vendimin për shpërndarjen e mandateve dhe sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.763Z

KQZ vendos unanimisht per Qarkun e Fierit

Rozeta Rapushi Partia Socialiste fiton mandatin e nente ne Qarkun e Fierit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, miratoi dje me shtate vota pro dhe asnje kunder, tabelen perfundimtare te rezultateve per Qarkun e Fierit, pas numerimit te dhjete kutive te votimit, duke shpallur fituese seline roze me 9 man

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.617Z

KQZ, miraton tabelën për qarkun e Fierit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi me unanimitet tabelën për qarkun e Fierit. Në tabela përfshihen edhe qendrat e votimit 3188 e 3185 për të cilat Partia Demokratike kërkoi rivlerësim, kërkesë që nuk u mor parasysh nga KQZ-ja. Në qarkun e Fierit, PS-ja ka marrë 9 mandate, PD-ja 6 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.230Z

Rikthehet dëbora, përfshin qarkun e Kukësit

Reshjet e dëborës dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë gjithë qarkun e Kukësit. Deri më tani nuk janë konstatuar probleme në qarkullimin rrugor, por reshjet intensive vijojnë. Raportohet se reshjet intesive kane nisur qe ne oren 17.00.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.779Z

KQZ ndan mandatet per qarkun e Vlores

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli dje ndarjen e mandateve per Qarkun e Vlores, duke caktuar se Partia Socialiste ka arritur te marre gjashte mandate, Partia Demokratike kater mandate, nje mandat Partia per Drejtesi dhe Integrim, si dhe nje mandat Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.616Z

KQZ, miraton mandatet për qarkun e Elbasanit

KQZ ka miratuar me unanimitet vendimin për shpërndarjen e mandateve për deputete në qarkun e Elbasanit. Sipas këtij vendimi të 14 mandatet janë ndarë 7 me 7 mes koalicionit të majtë e të djathtë. TIRANE- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi ditën e sotme me unanimitet vendimet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.533Z

PS, denoncon parregullsite ne Qarkun Shkoder

Selia roze ka shprehur shqetesimin, se procesi zgjedhor eshte jashte standardeve dhe ka ndryshuar rrenjesisht vullnetin e shqiptareve. Nepermjet nje deklarate per shtyp, kandidati per deputet ne Qarkun e Shkodres, Ilir Beqja, deklaroi dje se edhe pse vemendja e opinionit publik eshte e perqendruar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama