Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.219Z

Qendrat sociale, rriten dietat

 Shtohen kuotat ushqimore në qendrat sociale. Nga ky vendim përfitojnë fëmijët jetimë, të moshuarit e azileve, fëmijët dhe gratë që janë viktima të trafikut dhe dhunës në familje. Nga sa bën me dije Shërbimi Social Shtetëror, kuotat e reja do të nisin të aplikohen që nga da

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.167Z

Biblioteka për qendrat sociale

Premtimi që ka bërë ministri i Punës në ditën e të moshuarve ka nisur "fazat" e zbatimit. Shtëpitë e të moshuarve, të fëmijëve jetimë apo edhe qendrat e tjera sociale do të kenë më shumë libra, revista, gazeta e botime të kohëve të fundit. Ngritja e bibliotekave cilësore në t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.076Z

Dyndje ne qendrat shendetesore

brbrQendra shendetesore ne Velipoje ka pritur deri tani 2060 raste numrin me te madh te pushuesve qe kane pasur nevoje per ndihme mjekesore Mjeku Rexhep Lleshi shpjegon se nuk kane munguar edhe rastet e renda 12 persona me rrezik mbytjeje apo te tjere me pickime nga gjarpri dhe merimanga Ministri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.936Z

KQZ miraton qendrat e votimit

KQZ miraton qendrat e votimit E marte 02 Prill 2013 1409 KQZ miraton qendrat e votimitKomisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar me 7 vota pro vendimin per caktimin e qendrave te votimit ne ambiente private ne 5 qarqe te vendit Nga 132 qendra te tilla me propozim te partise Demokratike dhe as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.270Z

Urgjencat ne qendrat shendetesore

brbrNe kulmin e sezonit turistik Qendrat Shendetesore te shtrira ne te gjithe zonat bregdetare kane dhene sherbimet per rastet urgjente Ministri i Shendetesise Ilir Beqaj ka vizituar Qendren Shendetesore ne Malin e Robit zone e cila prt nje numer te madh turistesh Ministri i Shendetesise vuri theks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.324Z

Permiresohet gjendja ne qendrat shendetesore

Viti 2009 i ka prire per mbare qendrave shendetesore. Vec rikonstruksioneve, protokolleve te reja te mjekimit apo sistemit te ri te informatizimit te rrjetit te qendrave shendetesore, nje tjeter lajm i mire per paresorin. Sipas nje projekti mes Institutit te Sigurimeve te Kujdesit Shende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.624Z

Qendrat sociale: Skemi strehuar fëmijë që lypin

Shtëpitë e përkujdesjes nuk pranojnë të kenë marrë raste të referuara nga policia  Shpresa Mezini Nga njëra anë, burime nga Policia e Tiranës, që pretendojnë se kanë strehuar prej dy ditësh, një numër të konsiderueshëm fëmijësh që lypin në rrugë, në qendrat sociale. N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama