Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrore

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.443Z

Afrika Qendrore njeh Kosoven

Vendi i 77-te Afrika Qendrore ka njohur dje zyrtarisht ekzistencen politike te Kosoves. Ky eshte shteti i 77-te qe i jep njohje Republikes me te re ne Ballkan duke zgjeruar edhe pse ngadalesisht gamen e legjitimitetit nderkombetar te krahines me shumice shqiptare. Qendrimi eshte bere publik nga zv/

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.204Z

Bankat qendrore, fajtore për krizën?

A janë bankat qendrore fajtore për "ngathtësinë në parandalimin e situatës aktuale financiare nw botw?", apo akoma më keq a janë ato "përgjegjëset kryesore që financat botërore arritën në këtë gjendje?", a mundet që "bankat qendrore të vetme të kontrollojnë shpejt situatën dhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.049Z

Banka Qendrore ndryshon pamjen

29/03/2011  Nisin ndërtimet për rikonstruksionin e godinës përfundojnë pas 2 vitesh Fullani: Nuk cenohen vlerat arkitekturore që i përkasin rrymës së “Racionalizmit” Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, dhe ministri i Financave, Ridvan Bode, kanë përuruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.031Z

Kritikohet Banka Qendrore e Afganistanit

Zyrtarët kundër korrupsionit në Afganistan, kanë kritikuar sot rregullatorët se nuk kanë bërë sa duhet që të parandalojnë keqmenaxhimin fiskal që e çoi bankën kryesore private të vendit para kolapsit. Banka e Kabulit, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.513Z

Tërmetet lëkundin sërish Italinë qendrore

Aquila - Italia qendrore është tronditur sërish mëngjesin e sotëm nga një tërmet 5.2 ballësh i shkallës Riter. Shërbimi Gjeologjik Italian bën të ditur se lëkundjet u ndjenë në të njëjtën zonë ku ndodhi tërmeti shkatërrues i së hënës, ku humbën jetim mbi 272 njerëz. Ita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.963Z

Afrika Qendrore po zhytet në kaos

OKB Kërkohet mision i ri për të shmangur një tragjedi të re në kontinentin e varfër Republika e Afrikës Qendrore po zhytet gjithnjë e më shumë në kaos të plotë deklaroi zëvendëssekretari i përgjithshëm i OKB-së, duke bërë thirrje për aksion të menjëhershëm. Jan Eliason i kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.688Z

Banka qendrore amerikane ul interesin

Banka qendrore amerikane Federal Rizerv, uli perqindjen e parase ne minimumin historik nga 0% deri ne 0, 25% sipas nevojave qe do te paraqiten. Me kete levizje te papritur Banka Qendrore amerikane ka zgjedhur te hedhe nje hap me fleksibel qe do t’i lejoje te veproje sipas rrethanave. Gjithashtu kj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama