Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrs +Kombtare

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

QKR: Sistemi u ngrit nga USAID, smund të manipulohet

Qendra Kombtare e Regjistrimit ka hedhur posht pretendimet e Partis Socialiste pr modifikim t t dhnave t regjistruara n sistemin e saj. N nj konferenc pr shtyp, drejtori i ksaj qendre, Tomi Kola tha se sistemi sht i pamanipulueshm pasi sht ndrtuar enkas i till nga projektuesit, q jan jo pak, por agj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.883Z

Berisha: QKL eleminoi korrupsionin me licensat

Nj histori suksesi e ka vlersuar kryeministri Sali Berisha ngritjen e Qendrs Kombtare t licensimit. N 1-vjetorin e funksionimit t QKL, Berisha deklaroi se qeveria ia ka arritur qllimit pr t cilin mendoi t ngrej vitin e kaluar kt institucion. Korrupsioni n dhnin e lejeve dhe licensave sipas kreut t e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Borchardt: Shqipëria, arritje në luftën antikorrupsion

I pranishm n ceremonin e njvjetorit t QKL-s, ambasadori gjerman n Tiran vlersoi dje arritjet e deritanishme t qeveris shqiptare n luftn ndaj korrupsionit. Sipas Borchardt,antarsimi n NATO i Shqipris u arrit, prve reformave t tjera, edhe fal ngritjes s Qendrs Kombtare t Licencimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Ruli bashkpunim pr bizneset

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Genc Ruli krkoi sot rritjen e bashkpunimit me pushtetin vendor pr regjistrimin e biznesit. Gjat analizs 6 mujore t Qendrs Kombtare pr Regjistrim, ministri Ruli i krkoi ksaj administrate intensifikimin e bashkpunimit me pushtetin vendor pr tt mundur q jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.545Z

Task-Forca Rregullatore mbledhje për Qendrën Kombëtare të Energjisë

Mbledhja e task-forcs pr reformn rregullatore nn drejtimin e Kryeministrit Sali Berisha diskutoi mbi Qendrn Kombtare t Aplikimit t Energjis dhe vendosjen e saj pran Qendrs Kombtare t Lejeve dhe Licensave. Kryeministri tha se, ngritja e ksaj qendre erdhi si domosdoshmri pr shkak t interesit t madh pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.231Z

Aktivitete kulturore në ditën e jetimëve

“Me ne shoqria edhe m e mir”. ky sht sllogani q Instituti Kombtar i Integrimit t Jetimve Shqiptar, ka przgjedhur n ditn kombtare t jetimve. Mesazhet pr m shum mbshtje dhe dashuri pr kt kategori jan dhn gjat nj koncerti t organizuar pr fmijt jetim. Trupa e baletit, kori i fmijve t Qendrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

USAID vlerëson reformat në fushën e biznesit

Sondazhi, 90 për qind të kënaqur nga shërbimi Qeveria shqiptare ka marr vlersime pr reformat e zhvilluara n fushn e biznesit, sidomos n lehtsimin e procedurave pr hapjen e nj biznesi. Nj sondazh i kryer nga USAID ka nxjerr t dhna t mira nga intervistat, ku shumica jan shprehur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama