Rezultate te kerkimit per termin: +Qeverin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.687Z

Largimi i Kouvelis, Samarasriorganizon qeverinë

ATHINE - Kryeministri grek Antonis Samaras duhet të riorganizojë qeverinë brenda të së hënës ose të martës pasi Partia Demokracia e Majtë e Fotis Kouvelis tërhoqi dy ministrat e saj, të Punës dhe të Drejtësisë, që p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.378Z

​Armend Zemaj: Nuk e votova Qeverinë Mustafa

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka konfirmuar se nuk e ka votuar Qeverinë Mustafa. Menjëherë pas mbylljes së seancës, ai ka deklaruar se arsyeja që ai nuk e ka votuar Qeverinë Mustafa, nuk ka qenë Isa Mustafa, por përbërja e kabinetit qeverita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.527Z

Erdogan miraton qeverinë e përkohshme

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka miratuar qeverinë e përkohshme të propozuar sot nga kryeministri Ahmet Davutoglu, thuhet në deklaratën e Presidencës turke. Në qeverinë e përkohshme pritet që të largohen figurat e profikit të lart&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.086Z

Erdogani riformaton qeverinë

 Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka njoftuar një riformatim masiv të qeverisë së tij, pasi tre ministra dhanë dorëheqjen për shkak të hetimeve për korrupsion. Erdogan emëroi ditën e mërkurë 10 ministra të rinj, pothu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.086Z

Nishani "sulmon" qeverinë nga Austria

Presidenti Bujar Nishani ka “sulmuar” sot qeverinë për mungesë konsensusi. Nga Forumi Evropian Alpbach 2014, Kreu i shtetit ka theksuar se qëndrimi i dyfishtë me kërkesa për standarde të larta demokratike në opozitë dhe qëndrimet aut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.693Z

Sllovenia fitoi qeverinë e re

Parlamenti i Sllovenisë e votoi sonte qeverinë e re të qendrës së majtë të mandatares Alenka Bratushek, njoftoi gazeta qendrore Delo. Me 52 vota për dhe 35 kundër parlamenti e përfundoi sonte procesin e formimit të qeverisë së re, e 11

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Meta akuzon qeverin pr kartat e identitetit

N nj deklarat pr mediat, Kreu i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Ilir Meta, akuzoi qeverin pr at q ai e quajti skandal me kartat e identitetit. LSI nuk do t bjer asnjher viktim e lojrave politike t Sali Berishs, q n funksion t realizimit t qllimeve t veta ka shprdoruar n mnyr t paskrupullt, bashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama