Rezultate te kerkimit per termin: +Qllimi

Total: 324
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Do t krijohet nj federat e majt?

PS-ja dhe PSD-ja fillojn procesin pr bashkimin n nj federat t majt. Kryetari i PSD-s, Sknder Gjinushi sht sht pritur nga kryetari Edi Rama dhe nj grup antarsh t kryesis s PS-s. Si raporton nj e prditshme n kryeqytet, qllimi i takimit ishte jo vetm diskutimi pr situatn brenda gjirit opozitar, por edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.602Z

Prifti në Bulqizë: Aktiviteti i jashtëligjshëm duhet të marrë fund urgjentisht

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, z. Dritan Prifti, prezantoi dje n Bulqiz planin e veprimit pr disiplinimin e aktivitetit minerar n zonn minerare t Bulqizs. Po dje, u mblodh dhe task-forca n Bashkin e Bulqizs, e cila kryesohet nga prefekti i qarkut t Dibrs dhe do t z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.146Z

La Confapi Calabria, gati investimet në sektorin e ndërtimit dhe energji

Pavarsisht krizs ekonomike, investitort italian vazhdojn t eksplorojn tregun shqiptar. Kompania e njohur kalabreze “La Confapi Calabria”, nj nga m t njohurat n kt rajon pr investimet n fushn e energjis dhe ndrtimit, po studion disa zona n aksin Tiran - Durrs. N nj intervist pr gazetn &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Hungaria, Kroacia dhe Serbia propozojnë komisioner të BE-së për pakicat

Presidentt e Hungaris, Kroacis dhe Serbis bn dje thirrje pr krijimin e postit t komisionerit t BE-s pr pakicat kombtare. Lajmi u b i ditur nga Presidenti Lazlo Soliom pas takimit me homologt kroat e serb, Josipovi e Tadi. Soliom tha se qllimi sht q BE t njoh nocionin e kombit kulturor, duke ju refer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.377Z

Ashton fillon turneun në Lindjen e Mesme

Shefja e politiks s jashtme t Bashkimit Europian, Ketrin Ashton, nisi sot turin n Lindjen e Mesme. Ndalesa e par sh Egjipti dhe m pas Siria, Izraeli dhe Rripi i Gazs. Qllimi i Ashton sht t ngrej profiling e Bashkimit Europian si ndrmjetsues n bisedimet pr paqe n Lindjen e Mesme, n kohn kur prpjekjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.328Z

PNAC, "Dyqani" q po mbyllet!

Duke rrjedhur ngjarjet n nj pik ku nuk mund t kontrollohet m gjendja aktuale n Irak, ato rrethe dhe ata t cilt nxitn q t sulmohej, t`i hapej luft e t pushtohej Iraku, ngadal ngadal filluan q t mos duken m dhe po mundohen t bjn q t harrohet ekzistenca e tyre. Sipas lajmeve nj nga kto rrethe m t r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Zëvendëskryeministri Meta, vizitë në Maqedoni

Zvendskryeministri dhe njhersh ministri i Jashtm, Ilir Meta, do t zhvilloj nj vizit zyrtare n Maqedoni. N vizitn e tij n shtetin fqinj zvendskryeministri Meta do t takohet me Kryeministrin Nikolla Greuvski; Presidentin Gjorgje Ivanov; kryeparlamentarin Trajko Veljanovski dhe homo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama