Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.472Z

Si shpërdorohet titulli "Qytetar Nderi"

"Qytetar Nderi" është një titull që në Shqipëri jepet pa asnjë kriter. I njëjti person shpallet "Qytetar Nderi" në shumë qytete të Shqipërisë. Në arkivin e Bashkisë së Tiranës gjen emrat e Konti Cianos dhe Nikita Hrushovit që janë nderuar me titullin "Qytetar Nderi" edhe pse sot g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.206Z

Me nder qytetar!

Nga Mero Baze   Libohova, një qytezë e vogël në jug të Shqipërisë, ka shpallur Qytetar Nderi Bujar Nishanin, për shkak të origjinës së familjes së tij nga kjo qytezë. Kaq banal sa është bërë ky titull, nuk prish punë se një qytezë ja dhuron dhe Presidentit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.374Z

Felps qytetar nderi

Notari amerikan Majkell Felps eshte nderuar me cmimin qytetar nderi ne vendin e lindjes.Fituesi i 8 medaljeve eshte nderuar nga kryetari i bashkise ndersa ne ceremoni ishin te pranishem te afermit dhe shoket e Felps.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.975Z

Filip Çakuli, "Qytetar Nderi"

Këshilli Bashkiak i Lushnjës ka shpallur qytetar nderi drejtorin e emisionit investigativ, "Fiks Fare", Filip Çakuli. Me propozim të vetë këshilltarëve, Këshilli Bashkiak i Lushnjës ka votuar "pro" atribuimit të këtij çmimi për kontributin e dhënë nga zoti Çakuli. Gazetari i njohur,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.092Z

Aksion qytetar kunder Veliajt

brbrPartia Demokratike paralajmeron fillimin e aksionit qytetar kunder Erion Veliajt Evrvin Salianji deklaroi se opozita nuk do te lejoje qe kryebashkiaku i Tiranes te mbylle aferen korruptive ne Sharre ku femijet dhjetevjecare shfrytezoheshin per pune brbr brbrErion Veliaj garantoi pune te sigurte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.535Z

Vetëvendosje kërkon mobilizim qytetar

Situata në Kosovë çdo ditë e më shumë po përkeqësohet nga reshjet e vazhdueshme të borës. Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se në situata të vështira siç është kjo që po kalojnë qytetarët e Kosovës është e domosdoshme që të ketë mobilizim qytetar për ta përballuar sa më sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.388Z

Moisiu qytetar nderi i Lipjanit

Nga Express me 28 nentor 2010 ne ora 1619 Kuvendi Komunal i Lipjanit ka nderuar ish-presidentin e Shqiperise Alfred Moisiu me titullin qytetar nderi i komunes se Lipjanit per kontributin e dhene per lirine dhe pavaresine e Kosoves. Titulli qytetar nderi ish-presidentit te shtetit shqiptar i esht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama