Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.255Z

Qytetit i vendoset Sahati

 KUKES - Investimi i vetë qytetarëve vendos Kukësit sahatin në mes të qytetit. Një rikthim të vlerave të qytetit e kanë cilësuar banorët veprën e realizuar falë iniciativës së Asim Çengut, me mbështetjen dhe të qytetarëve që jetojnë në Kukës dhe ata në emigracion.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.744Z

FOLTORJA E QYTETIT

BASIR ÇOLLAKU Në Tiranë është krijuar Foltorja e Qytetit. Shqiptarët kanë rritur vetëdijen, ndjeshmërinë, reagimin, pavarësinë ndaj politikës, kurajën për të folur, për të thënë, për të marrë pjesë në jetën e tyre, shumë herë më tepër nga sa ata e kanë menduar vite më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.066Z

Dëmtohet unaza e qytetit

BURREL - Unaza e qytetit të Burrelit është bërë e pakalueshme për mjetet e transportit. Shkak për rrëshqitjen e të paktën 30 metrave traseje të rrugës janë bërë reshjet e shumta të shiut. Poshtë lokalit “Tarzani” rruga është dëmtuar keq, duke penguar lëvizjen e mjete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.392Z

Bllokohet Unaza veriore e qytetit

Burrel Prej ditësh, aksi rrugor i Unazës në pjesën veriore të qytetit të Burrelit, vazhdon të mbahet i bllokuar për lëvizjen e automjeteve. Shkak për këtë janë bërë reshjet e dendura të shiut, si pasojë e të cilave është shembur traseja e rrugës në një gjatësi prej rreth 50

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.337Z

Prezantohet masterplani i qytetit

KORç E- Pre zantohet dhe paraqitet për diskutim në KRRT-në e Bashkisë së Korçës masterplani i qendrës së qytetit për t’i hapur më pas rrugë aprovimit të tij nga KRRTRSH-ja. Me kërkesë të anëtarëve të kësaj KRRT-je u la që në takimin e radhës të diskutohen vërejtjet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.769Z

FOTOT/ Brenda qytetit fantazmë amerikan

Picher ishte një qytet i vogël i cili mbahej kryesisht nga minierat që nxirrnin zink. Por për shkak të alarmit për një helmim të mundshëm u evakuua krejtësisht në vitin 2006. Në 10 vjet braktisje ai ka ndryshuar totalisht duke të dhënë pamjen e një qyteti fantazmë. Shtëpi të rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.112Z

Rrënimi i qytetit Muze, degradimi i qytetit larg syve të institucioneve

Qyteti i Gjirokastres vazhdon dita-dites te humbasë vlerat e tij arkitekturore, te cilat jane unike. Degradimi i qytetit muze tashme nuk njeh me kufi, nderkohe qe bashkia Gjirokaster dhe dega e Monumenteve vazhdojne te qendrojne spektatore ne humbjen dhe venitjen e vlerave te qytetit te gurte. Prob

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama