Rezultate te kerkimit per termin: +Rada

Total: 1168
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Prjashtohet Rada

Kryetarja e Kshillit Nacional Serb (KNS) pr Kosovn qendrore, Rada Trajkovic, sht prjashtuar nga ky forum i serbve. Arsye pr kt vendim t KNSs kan qen deklaratat e Rada Trajkovicit me t cilat ajo vazhdimisht u kathirrje serbve t Kosovs q t marrin pjes n zgjedhjet lokale t 15 nntorit, t organizuara ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.726Z

Rada kundërshton ndarjen

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkovic thotë se ndarja e Kosovës nuk është zgjidhje, duke shfaqur frikë nga Shqipëria e Madhe. Trajkovic ka thënë se në rast se do të krijohej një shtet i tillë, rrezik do të ishin edhe grupimet islamiste.Deputetja serbe në Kuvendin e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.743Z

De Rada miti arberesh pas Skenderbeut

Vizite ne muzeun kushtuar poetit te madh arberesh Jeronim De Rada ne shkollen ku ai studoi dhe me pas dha mesim dhe ne insitutin me te njejtin emer. Ne kulturen arbereshe te djeshme dhe te sotshme De Rada duket se mbetet idhulli i numer dy i pazevendesueshem pas Skenderbeut. Pallati De Rada Lice

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.288Z

Rada me grup

Kuvendit të Kosovës i është shtuar edhe një grup i ri parlamentar. Gjashtë deputetë të pakicave kanë formuar Grupin “Perspektiva Europiane”. Shefi i këtij grupi është emëruar Sasha Djokic, ish-deputet i SLS’së. Aty bën pjesë edhe Rada Trajkovic me deputetët e saj. Gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.388Z

Veli Rada vleresohet me Certefikat Mirenjohje

Bashkia Kamëz, Qendra Kulturore, nën kujdesin e veçantë të kryebashkiakut Xhelal Mziu, organizoi veprimtarinë përkujtimore "Një vit pa Veli Radën", kushtuar aktorit të mirënjohur të humorit, komentatorit dhe gazetarit të shquar sportiv, Veli Rada. Të pranishëm në këtë veprimta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.280Z

Vdiq humoristi i njohur Veli Rada

Mjeshtri i madh i humorit, Veli Rada, është ndarë nga jeta në moshën 72-vjeçare, pasi vuajti nga një sëmundje e rëndë dhe e pashërueshme. Veli Rada u nderuar me titullim "Mjeshtër i Madh" nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Punoi për 35 vjet si aktor në estra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.278Z

Ndërron jetë aktori i humorit Veli Rada

Tiranë - Është ndarë nga jeta aktori i njohur i humorit Veli Rada. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërsa ndërroi jetë në moshën 72-vjeçare. Rada është vlerësuar me shumë tituj. Në vitin 2013 ai u nderua nga bashkia e Tiranës me titullin "Mirënjohja e kryeqytetit" si dhe ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama