Rezultate te kerkimit per termin: +Radio +Evropa

Total: 1348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.261Z

Radio Evropa e Lirë nën sulm në Internet

Radio Evropa e Lirë/Radio Liria po ballafaqohet me probleme të mohimit të shërbimit ose DdoS sulme të herë-pas-hershme prej ditës së diel. Radio Evropa e Lirë/Radio Liria ka njoftuar sot se po punon mëtutje për ta penguar shkatërrimin e m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.502Z

Zëri i Amerikës, Radio Evropa e Lirë raportojnë në Kongres

Ligjvënësit amerikanë u thanë drejtorëve të dy stacioneve të transmetimeve ndërkombëtare, që financohen nga qeveria se ato kanë një rol të rëndësishëm për të ushtruar "pushtetin e butë"tek audiencat e huaja. Drejtorët e Zërit të Amerikës dhe Radios Evropa e Lirë dëshmuan pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.060Z

Mbyllet radio afgane për gratë

Pronari i një prej radio stacioneve të Afganistanit dedikuar vetëm për gratë ka thënë se një prej stacioneve rajonale të kësaj kompanie është mbyllur pasi ai ka refuzuar që të paguaj ryshfet për zyrtarët. Radio “Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.722Z

Humbin jetën dy gazetarë të radios Evropa e Lirë, NOA bashkohet me dhimbjen

Pragë, 1 Tetor NOA - Dy gazetarë të shërbimit për Iranin të radio Farda/radio Evropa e Lirë, kanë humbur jetën, ndërsa një tjetër është plagosur rëndë, në një fatkeqësi trafiku në periferi të Pragës. Gazetarja Rosa Ajiri, 27 vjeçe dhe kolegu i saj 29 vjeçar Amir Zaamanifa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.106Z

Evropa, sipas kardinalit Biffi

Nuk njihet shumë ndër shqiptarë, kardinali italian Giacomo Biffi (Milano, 13 qershor 1928-Bolonja, 11 korrik 2015), për një kohë të gjatë kryeipeshkëv i Bolonjës, i njohur në rrethet e Kishës katolike e jashtë saj, sa për veprat e tij të shumta, aq edhe për fjalën tejet të mpreht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.744Z

Baku: Gazetarët protestuan në mbrojtje të koleges nga Evropa e Lirë

Policia në Azerbajxhan e ka arrestuar më tepër se një duzinë gazetarësh, që kanë protestuar kundër ripërtritjes së qartë të fushatës së shantazhit dhe keqtrajtimit kundër gazetares hulumtuese të Radios Evropa e Lir&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.858Z

HRW: Shqetësim për arrestimin e gazetarit të Radios Evropa e Lirë

Grupi Human Rights Watch, me seli në Nju Jork, u është bashkuar organizatave të tjera për të drejtat e njeriut, që kërkojnë lirimin e menjëhershëm të gazetarit Rovshan Yasmuhamedov, korrespondent i Radios Evropa e Lirë, shërbimi p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama