Rezultate te kerkimit per termin: +Radio +Televizion

Total: 718
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.321Z

PD, akuza Ramës për RTSH: E ktheve në Osli Radio Televizion

Partia Demokratike ka akuzuar kreun e qeverise, Rama, se me zgjedhjen e drjetorit të ri të RTSH-së, e shnderroi institucionin në Olsi Radio Televizion. Në një deklarate për mediat, deputeti i PD-së, Luçiano Boçi ka thene se "Edi Rama ka bërë publik udhërrëfyesin se si mund të bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.324Z

PD: Rama e kthen TVSH-në, në Olsi radio-televizion

Luçiano Boçi, në emër të Partisë Demokratike ka denoncuar emërimin e kreut të RTSH-së. Boçi thekson se në zgjedhjen e tij ka ndikuar vëllai i kryeministrit, Olsi Rama. Sipas Boçit, kjo është oligarkia në aksion dhe korrupsioni ulëritës. Deklarata e plotë Edi Rama ka bërë publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.458Z

RTK, televizion që po trullos opinionin

Radio Televizioni i Kosovës Ilir Sefaj Radio Televizioni i Kosovës është televizion publik! Ama vetëm në fjalorin e gazetarëve të tij! Jo. RTK nuk është publik. RTK nuk është shtetëror. RTK nuk është privat. RTK është marre e Kosovës! Sigurisht, mediumet e ndryshme qoftë ato elekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.865Z

Mbyllet “Shijak” televizion

08/03/2005  Ismaili: Apeluam vendimin, por s’u zhvillua asnjë seancë Konfiskohet “Shijak” televizion. Pa asnjë vendim, pa asnjë seancë gjyqësore, TV Shijakut i hiqet licensa dhe konfiskohen aparaturat. Historia ka nisur në dhjetor të vitit të kaluar. KKRT, Këshilli Kombë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.138Z

Çmimi për gazetarët më të mirë në radio dhe televizion

Ndahen sot në orën 18:30 çmimet për gazetarët më të mirë e Radios dhe Televizionit Shqiptar. Ky është edicioni i tretë 2010-2012 që zhvillohet nga Akademia e Vlerësimit Vjetor të Produktit Kombëtar Radio Televiziv. Anëtarët e bordit vendimmarrës të Akademisë janë: Nevila Nika, A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.731Z

Nga data 3 Prill, do të jeni Me Fiorin në Radio Ora News

Fiori Dardha jo vetëm në televizion, por dhe në radio. Moderatorja e njohur e emisionit “Boom” në Ora News vjen së shpejti me një emision radiofonik tërësisht të sajin. Titullohet “Me Fiorin.” “Unë e dua radion dhe këtë projekt e kam shumë përzemër! Nga d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.715Z

RTSH sqaron pse nuk e transmeton Europianin: Mund ta ndiqni në radio!

RTSH ka dhënë një sqarim përse nuk e transmeton Europianin e Francës. Televizion Publik thotë se nuk kishte mundësi financiare të blinte të drejtën për transmetimin e këtij kompeticioni. RTSH thotë se Europianin mund ta ndjekim në Radio Tirana Deklarata: RTSH sqaron edhe njëherë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama