Rezultate te kerkimit per termin: +Rainer

Total: 331
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.470Z

Kush është Rainer Deville, gjermani që ka tërbuar Berishën?

Dy ditët e fundit, Berisha dhe mediat e PD-së, kanë nisur një sulm qesharak ndaj shefit të EURALIUS në Tiranë, Rainer Deville. Ai akuzohet se ka përkthyer me qëllim gabimin e ligjit të Vettingu-ut që i është dërguar Komisionit të Venecias nga ana e Gjykatës Kushtetuese. Gjë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.227Z

16 vite bashkë, Victor Garber martohet me Rainer Andreesen

Transmetuar më 12.10.2015 - 22:24 Victor Garber dhe i dashuri i tij i një kohe të gjatë Rainer Andreesen, kanë lidhur kurorë pas 16 vitesh së bashku. Burri i ri i aktorit 66-vjeçar zbuloi lajmin e lumtur në llogarinë e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.489Z

Vdiq fituesja e dyfishtë e Oscar-it, Luise Rainer

Aktorja Luise Rainer, fituesja e parë e dy çmimeve Oscar të njëpasnjëshme, ka vdekur në moshën 104 vjeçare. E lindur në Gjermani, ajo u shpall aktorja më e mirë në vitin 1936 dhe në vitin 1937, arritje kjo që e kanë vetëm edhe pesë aktorë të tjerë. Rainer mbahet mend për filmat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.116Z

Kryeministri Isa Mustafa, priti në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland

Prishtinë, 10 prill 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland. Kryeministri Mustafa e njoftoi z. Wieland me progresin e vazhdueshëm që po arrihet në Kosovë, duke theksuar prioritetet e Qeverisë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.622Z

Është larguar apo jo nga detyra, shefi i EURALIUS? Ja e vërteta.

Misioni EURALIUS në Tiranë përgënjeshtron Partinë Demokratike dhe mediat pranë saj, duke hedhur poshtë të gjitha pretendimet për ndërprerjen në mes të shefit të misionit Rainer Deville dhe komandimin e austriakes, Agnez Gergard, në vend të tij. Rainer Deville, jo vetëm që do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.072Z

'Kush luan me kufijtë në Ballkan, luan me BE'

Bundestagu zgjat mandatin e Bundeswehrit në Kosovë. Deputeti gjerman Rainer Stinner vlerësoi punën e KFOR-it në stabilizimin e Kosovës, dhe theksoi se nuk kanë shanse ëndrrat politike për ndryshime kufijsh në Ballkan.Parlamenti gjerman miratoi zgjatjen e mandatit të Bundeswehrit në Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.734Z

Propozimi bombë/ Shkarkoni 800 gjyqtarë e prokurorë dhe emëroni të rinj

Nuk ka qenë vetëm ambasadorja e Komisionit Europian e ashpër ndaj sistemit gjyqësor në Shqipëri. Kreu i Misionit të Euralius në vendin tonë, Rainer Deville Një propozim i fortë ka ardhur nga edhe kreu i Misionit të Euralius në vendin tonë, Rainer Deville, i cili ka asistuar hartimin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama