Rezultate te kerkimit per termin: +Rajoni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.817Z

Rajoni

Përderisa rajoni zvogëlohet kur ndonjë vend i rajonit (do të) integrohet në BE, Kosova mbetet e zmbrapsur në krahasim(in) me vendet e rajonit. Kjo vendet e rajonit të paintegruar tingëllon aq shumë sikurse dikur republikat e federatës së painkuadruar. Integrimi i Kosovës në BE thuhet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.826Z

Rajoni, nën ethet e gazit

Vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor po nxitojnë që të përfshijnë në planet e tyre angazhimet në korridoret e gazit. Është Maqedonia e cila po synon që të krijojë një lidhje me Greqinë, për të përdorur Trans Adriatik Pipeline për furnizimin nga Azerbajxhani. Drejtori ekzek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.319Z

“Ngrin” rajoni i Kukësit, ja akset problematike

Per shkak te temperaturave te uleta dhe reshjeve te debores janë krijuar mjafte problem ne akset rrugore te ketij rajoni. Situata ne akset e tjera te Kukesit paraqitet e renduar. Aksi Kukes-Shishtavec ka qene i bllokuar per afro 3 ore ne mengjes KUKES-Rajoni i Kukesit goditet nga temperature t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.996Z

Mirel: Rajoni te plotesoje detyrat

Nese shtetet e rajonit nuk arrijne sukses ne zbatimin dhe forcimin e ligjeve dhe strategjive te pranuara, as ne nuk do te kemi sukses per ta promovuar idene qe rajoni te behet pjese e BE-se. Keshtu ka deklaruar ne Prshtine drejtori i Komisionit Evropian per Ballkanin Perendimor Pjerre Mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.812Z

Rajoni rus ndalon veshjet fetare

Rajoni multietnik i Rusisë, Stavropoli, ka miratuar një kod të ri, i cili ndalon veshjet që kanë lidhje me fetë nëpër shkolla. Guvernatori rajonal, Valery Zerenkob, u ka thënë gazetarëve se vendimi pason situatën në qarkun Nefetkumsk,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.358Z

Banka Boterore: Rajoni kercenohet nga kriza energjetike

Pikepamja per furnizimin kryesor me energji, ngrohjen dhe energjine elektrike eshte vene ne pikepyetje per rajonin e Evropes Lindore dhe Azise Qendrore, thuhen ne nje raport te fundit te Bankes Boterore mbi mundesite e furnizimit me energji ne rajon. Ne saje te nje baze burimore thelbesore, rajoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.907Z

Rajoni të ketë regjim fiskal të unifikuar

Beograd - Në konferencën që po zhvillohet në Beograd, po merr pjesë edhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj, i cili theksoi se vendet e rajonit nuk kanë harmonizim fiskal midis tyre. "Rajoni jonë nuk është i harmonizuar nga pikëpamja fiskale, prandaj duhet definitivisht të koo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama