Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazan

Total: 2086
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.356Z

Ringjallet shkolla "Ramazan Jarani"

Nje shkolle e re dhe teresisht e rikonstruktuar i shtohet kryeqytetit, pas nje investimi me vlere rreth 750 mije euro. Behet fjale per shkollen e 9-vjecare "Ramazan Jarani", e cila ndodhet ne rrugen "Niko Avrami", ku jo vetem u krye nje rikonstruksion i plote, por objektit iu shtua dhe nje godine e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.913Z

Ramazan Bogdani dekorohet Mjeshtër i madh

Ceremonia Vlerësohet studiuesi i etnomuzikologjisë dhe etnokoreografisë Akademia e Shkencave e Shqipërisë në bashkëpunim me Qendrën e Studimeve Albanologjike do të organizojnë në datën 1 prill, në sallën "Aleks Buda" të Akademisë së Shkencave, një ceremoni me rastin e dhënies së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.557Z

Presidenti Topi ngushëllon familjarët e të ndjerit Ramazan Zyberi.

8 janar 2008 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i dërgoi një mesazh familjarëve të këngëtarit dhe artistit Ramazan Zyberi, në të cilin thuhet: “Të dashur familjarë të Ramazan Zyberit, Me hidhërim të thellë mësova lajmin e ndarjes nga jeta të të shtrenjtit tuaj, Ramazan Zyber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.366Z

Rindërtohet shkolla "Ramazan Jarani"

• Një tjetër shkollë e rikonstruktuar i shtohet kryeqytetit.Bëhet fjalë për shkollën e 9-vjeçare "Ramazan Jarani", e cila ndodhet në rrugën "Niko Avrami", dhe në të mësojnë rreth 1600 nxënës. Në këtë shkollë jo vetëm u krye një rikonstruksio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.383Z

Rikonstruktohet 9-vjeçare “Ramazan Jarani” në Tiranë

Përfundon rikonstruksioni i shkollës 9-vjeçare “Ramazan Jarani” në kryeqytet. Shkolla iu nënshtrua një rikonstruksioni të plotë si dhe iu shtua një godinë e re 4- katëshe për të plotësuar nevojat e shkollës për më shumë ambiente për nxënësit. Shkolla bën pjesë në e terri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.372Z

Rikonstruksioni, "Ramazan Jarani", mësim pa turne

Një shkollë e re dhe tërësisht e rikonstruktuar i shtohet kryeqytetit, pas një investimi të Bashkisë së Tiranës. Bëhet fjalë për shkollën e 9-vjeçare "Ramazan Jarani", e cila ndodhet në rrugën "Niko Avrami", ku jo vetëm u krye një rikonstruksion i plotë, por objektit iu shtua dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.043Z

Ramazan Bogdani perfundon kolanen per Folklorin

Mjeshtri i madh i folklorit shqiptar profesor Ramazan Bogdani prej më shumë se 30 vitesh i është përkushtuar botimit të një kolane kronologjike për etnokoreografinë. Janë plotë gjashtë vëllime kushtuar studimit të valles popullore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama