Rezultate te kerkimit per termin: +Rambujes

Total: 126
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.933Z

Berisha: Ja e vërteta e deklaratës sime për marrëveshjen e Rambujesë

Ish kryeministri shqiptar, Sali Berisha ka sqaruar për herë të parë në detaje atë që kishte ndodhur gjatë konferencës së Rambujesë në vitin 1999 dhe qëndrimet e tij lidhur me pranimin ose jo të marrëveshjes nga pala kosovare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.250Z

12 vjet nga konferenca e Rambujes

Nga Express më 06 shkurt 2011 në ora 12:54 Me ndërmjetësimin e zyrtarëve ndërkombëtarë më 6 shkurt 1999 nisi Konferenca paqësore për Kosovën në Rambuje të Francës, në të cilën kanë marrë pjesë delegacioni nga Kosova dhe ai nga Serbia, konferencë kjo e cila zgjati 17 ditë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.644Z

Enver Hasani: S’kam qenë përkthyes i Hashim Thaçit në Rambuje

Ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani ka thënë se asnjëherë nuk ka qenë përkthyes i Hashim Thaçit gjatë konferencës së Rambujesë. Hasani përmes një reagimi për medie ka thënë se me një rast, Hashim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.734Z

Xhavit Haliti: Pas Rambujesë, kjomarrëveshje, më e rëndësishmja

Xhavit Haliti, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, dha një intervistë për tv “A1Report! lidhur me marrëveshjen e saponënshkruar në Bruksel ndërmjet dy kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë. Ai e vlerësoi atë si tepë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.096Z

Fotografi nga historia: Hashim Thaçi dhe Xhavit Haliti në Rambuje

Në një fotografi të postuar në Facebook nga Xhavit Haliti gjatë kohës së Konferencës së Rambujesë, shihet Hashim Thaçi, Xhavit Haliti, Bilall Shefiri tash në Nismën për Kosovën dhe Gëzim Avdimetaj. Bilall Shefiri dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.880Z

Ndahet nga jeta luftëtari më i vjetër i UÇK-së

Sot ka vdekur luftëtari më i vjetër i UÇK-së, Islam Morina. Lajmin e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. “Islam Morina u lind më 18 maj 1940 në Gllarevë të Klinës, kis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.832Z

Dështon Murat Jashari, opozita e lut Rexhep Qosjën për president?!

Hashim Thaçi mund të sfidohet nga Rexhep Qosja për pozitën e kryetarit të Kosovës, ditën kur pritet të votohet për këtë post, muajin që vjen. Kjo nëse Qosja pranon ofertën e opozitës për të kandiduar për pozi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama