Rezultate te kerkimit per termin: +Raporte

Total: 7798
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.623Z

Moisiu kërkon raporte periodike

16/06/2005  Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu, i ka kërkuar komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të publikojë raporte teknike periodike për të gjithë problematikën që mund të shqetësojnë ecurinë e zgjedhjeve. Gjatë një takimi të zhvilluar dje, mes kreut të shtetit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.408Z

D4D lanson dy raporte

Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) dhe Fondacioni Ndërkombëtar për Sisteme Zgjedhore (IFES), me përkrahje të Agjencionit të Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), lansuan dy raporte: "Përfshirja e Grave në Trupat Menaxhuese Zgjedhore në Kosovë" të publikuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.363Z

Thaçi: Me Shqipërinë kemi ndërtuar raporte të shkëlqyeshme

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se qeveria e tij është duke punuar në ndërtimin e raportve të mira fqinjësore me të gjitha vendet e rajonit. Ai ka theksuar se qeveria e tij tashmë ka ndërtuar raporte të shkëlqyera me Maqedoninë, Shqipërinë dhe Malin e Zi.“Ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.972Z

ODIHR, tri raporte për zgjedhjet

29/05/2005  ODIHR-i do të paraqesë tri raporte para datës 3 korrik për të pasqyruar situatën parazgjedhore që po kalon vendi. Sipas shefit të misionit vëzhgues të ODHIR-it, Jurgen Grunet, të trija këto raporte do të jenë kritike, duke nxjerë në pah të gjitha paregullsitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.263Z

Tahiri: Shkupi, raporte shpirterore me Serbine

Deputetja e Parlamentit te Kosoves, Edita Tahiri ka deklaruar se Maqedonia po tregohet e kujdesshme ne marredheniet e saj me Kosoven per shkak te lidhjeve te saj historike me Serbine. Ne nje interviste per agjencine e lajmeve “INA”, Tahiri ka theksuar se edhe ngritja e marredh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.401Z

U lëshonin raporte nxënësve për mungesat, hetohen 4 mjekë

Elbasan Nxjerrja e raporteve mjekësore për nxënësit që bëjnë mungesa në shkollë dhe duan ti justifikojnë ato, ka çuar për ndjekje penale katër mjekë të spitalit të Elbasanit. Policia e Elbasanit tha zyrtarisht se ka nisur procedimin penale në gjendje të lirë ndaj katër mjekëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Thai: Jemi pr raporte t mira me fqinjt

Kryeministri Hashim Thai ka mbajtur nj fjal rasti n sesionin plenar t konferencs “Bashk n Unionin Evropian – Kontributi i Ballkanit Perndimor pr Perspektivn Evropiane” Thai ka theksuar prkushtimet e qeveris dhe t gjitha institucioneve t Republiks s Kosovs pr integrim n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama