Rezultate te kerkimit per termin: +Rare

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.295Z

Ndryshimet mahnitëse të këtij krimbi, kur rritet bëhet

Një lloj fluture në Kaliforni ishte në prag të zhdukjes, por Akademia e Shkencave atje bëri të mundur rritjen e numrit të saj duke i kultivuar në sera të posaçme. Biologu Tim Wong bëri serën në oborrin e banesës së tij, duke krijuar kushtet e përshtatshme për rritjen e fluturave. Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.625Z

Çudia, dëborë në Sahara

Reshjet e dëborës janë normale në këtë periudhë për shumë vende të Evropës, por për Afrikën jo veçanërisht për shkretëtirën e Saharasë. Hapësira të tëra me ngjyrë të kuqërremtë të rërës janë zbardhur nga dëbora pranë qytetit të vogël algjerian Ain Sefra të hënën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.240Z

Fotografitë e fundit dhe jeta e Frida Kahlo-s

Me 6 qershor 1907, piktorja e artit modern Frida Kahlo lindi në Mexico City. Ndonëse jetoi vetëm 47 vjet, ajo la pas një trashëgimi të pasur në artin e saj që ende vazhdon të frymëzojë. Këto janë fotot rralla, të bëra nga fotografja e famshme franceze  Gisèle Freund gjatë viteve 50

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.558Z

Momenti prekës kur nëna puth beben e saj për herë të fundit

Ky është momenti prekës kur një nënë puth beben e saj për herë të fundit. britanikja Sarah Marriott, 32 vjeç, mori vendimin e rëndë për ta shkëputur djalin e saj, Sebastian, nga aparatura që e mbante në jetë. Mjekët e këshilluan të bënte diçka të tillë pasi ai vuante nga nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.143Z

SHBA, BE dhe Japonia akuzojnë Kinë

Elemente të Tokës së radhë SHBA, Japoni dhe BE kanë ngritur një akuzë në Organizatën Botërore të Tregtisë ndaj Kinës se po sfidon kufizimet për eksportit e tokës së veçantë dhe mineraleve. Ishte Presidenti Barak Obama i cili nga Shtëpia e Bardhë, akuzojë Kinë për thyerjen e ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.763Z

FOTOT/ Rasti i pabesueshëm i fëmijëve pleq

Anjali Kumani, 7 vjeç dhe vëllai i saj Keshav Kumar 18 muajsh vuajnë nga një sëmundje e çuditshme. Një sëmundje e lëkurës e cila u jep pamjen e të moshurave. Fytyra me rrudha, lëkurë e varur dhe e plakur. Ata duken si dy fëmijë-pleq. Ngjarja ka kuriozuar shumë në Indi. Mjekët ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.958Z

Vdes njeriu pemë, vuante nga një sëmundje e rrallë

Njeriu pemë, i cili vuante nga një sëmundje e rrallë që i shkaktoi atij daljen e lythave të trasha në lëkurën e tij, ka ndërruar jetë. Dede Koswara ndërroi jetë në spitalin Hasan Sadikin në Badung të Indonezisë në mëngjesin e 30 janarit të 2016. Koswara vuante nga displasia Lewan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama