Rezultate te kerkimit per termin: +Rastet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.248Z

Korçë, shtohen rastet e vjedhjeve

Rriten frikshëm rastet e bastisjeve të dyqaneve e banesave në zonën e Korçës. Gjatë këtij muaji, rastet e denoncimeve për vjedhje të banesave e dyqaneve në qytetin e Korçës, por edhe në rrethinat e tij, kanë qenë të shumta, ndërkohë që burimet e policisë konfirmojnë se vetëm g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Fier, shtohen rastet e dhunës në familje

Rritet numri i rasteve t denoncuara nga grat Dhuna n familje sht shndrruar n nj fenomen shqetsues pr rajonin e Fierit. Nga statistikat e policis, si dhe ato t prokuroris q kan marr n shqyrtim rastet e dhuns n familje, konfirmohet se jan rritur rastet e dhuns ndaj grave, madje dhe fmijve. Sipas stat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.876Z

Fier, shtohen rastet e fëmijëve me leuçemi

Shtohen rastet e fëmijeve me leuçemi në qarkun e Fierit, të cilët kërkojnë ndihmë  financiare pranë shërbimit social. Leuçemia është një sëmundje mjaft e përhapur në qarkun e Fierit dhe kjo ka detyruar familjet të cilat për shkak të paaftësisë për të punuar si dhe për gjend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.315Z

Rriten rastet e dhunës në familje

Gjirokastër -Gjatë vitit 2011 në Qarkun e Gjirokastrës janë rritur rastet e denoncimeve për dhunën në familje, krahasuar me vitin paraardhës. Sipas burimeve në policinë lokale, prej fillimit të vitit janë regjistruar 34 denoncime për dhunën në familje. “Pjesa më e madhe e denoncim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.220Z

Dhjetefishohen rastet e dhunes ndaj grave

Fier Dhjetefishohen rastet e dhunes ndaj grave. Shifrat e shtuara gjate vitit 2010 e tregojne me se miri kete fakt edhe pse ato tregojne njekohesisht dhe tendencen per ta bere publike kete dhune. Shefi i sektorit kunder dhunes ne Drejtorine e Policise se Qarkut Fier Flamur Molla ka publikuar dje st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.384Z

Pastrimi i parave, shtohen rastet

Drejtoria e Pastrimit te Parave deklaroi se ne vitin 2008  eshte shenuar nje rritje mjaft e forte e rasteve te dyshimta per pastrim parash. “Rastet ne vitin 2008 jane dhjetefishuar. Ne vitin 2008 ka patur 26 raste, nga 2 qe ka patur ne 2007”, u shpreh Adriatik Doci, drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.194Z

SIDA, rastet zbulohen ne QSUT

Rastet e reja me SIDA tashme nuk po evidentohen me ane te analizave vullnetare qe kryejne vete personat te cilet dyshojne per nje sjellje te rrezikshme, por ne ambientet e pavijoneve te QSUT-se. Kjo per vete faktin se personat nuk arrijne te mendojne se kane marre virusin vdekjeprures HIV/AIDS dhe k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama