Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Total: 501
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.825Z

Fitore ne Ligen A te Evropes

Treshja e Bundesliges Leverkuseni Dortmundi dhe Stuttgart-i kane shkelqyer qe ne start te Liges Evropiane. Leverkuseni mposhti kampionin rekord te Norvegjise Rosenbrog Trondheim me rezultat 40. Dortmundi arriti te shenoje fitore kunder Karpati Lviv te Ukraines me rezultat te ngushte 43. Ndersa St

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.712Z

Mnchengladbach e mund Schalken 21

Ne kuader te raundit te 23-te te ndeshjeve te Bundesliges ekipi i Mnchengladbach-ut arriti dje te shenoje fitoren e pare ne fushen e tij ne kete sezon. Mnchengladbach-u i cili renditet i fundit ne tabelen e Bundesliges arriti te mposhte Schalken me rezultat 21. Leverkusen-i fitoi 42 kunder Shtuttga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.911Z

Gjermania fiton kunder Kazakistanit me rezultat 03

Ekipi e trajnerit Joachim Lw fitoi ne Kazakistan me rezultatin 03. Golat u shenuan nga Miroslav Klose Mario Gomez dhe Lukas Podolski. Ne kete menyre Gjermania mbetet me 12 pike kryesuese e tabeles ne grupin e saj te kualifikimit. Ne nje ndeshje tjeter po te te njetit gurp Turqia ka humbur befas n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.332Z

Sporti | 20.07.2010

Sipas njoftimeve në medie trajneri i kombëtares gjermane në futboll, Joachim Löw dhe menaxheri Oliver Bierhoff kanë vazhduar kontratat e tyre me Federatën Gjermane të Futbollit (DFB). 50 vjeçari Löw është pajtuar për zgjatjen e kontratës me Federatën Gjermane të Futbollit deri në vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Sporti | 16.08.2010

NOT: Në ditën e fundit të Kampionatin Evropian të Notit në Budapest gjermanët kanë siguruar edhe tre medalje të tjera. Patrick Hausding dhe Sascha Klein arritën të marrin medaljen e artë në hedhjen sinkronë nga lartësia 10 metra. Medaljen e argjendtë e mori Silke Lippok në garën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.784Z

Dy medalje të arta për Gjermaninë

Rrëshqitësja me sajë Tatjana Hüfner siguroi medalien e tretë të artë për ekipin gjerman në kuadër të Lojërave Olimpike Dimërore, të cilat po zhvillohen në Vankuver. Dy ditë pas fitores së kolegut të saj Felix Loch, 26 vjeçarja Hüfner bëri një rrëshqitje perfekte me sajën e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.861Z

Ekonomia e Kines ia kalon asaj te Japonise

Kina ia ka kaluar Japonise dhe eshte kthyer ne ekonomine e dyte boterore. Kete e konfirmoi qeveria japoneze ne Tokio. Sipas saj prodhimi i brendshem bruto ne Japoni ka qene 55 bilione dollare kurse ne Kine 59 bilione dollare. Eksportet e Kines jane shtuar shume. Muajin e kaluar eksportet nga Republ

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama