Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.494Z

Reforma territoriale

E ndërsa në Tiranë reforma administrative është shndërruar në mollën e radhës të sherrit mes maxhorancës dhe opozitës, nga Korça Ambasadori Amerikan, Aleksandër Arvizu i kërkoi politikës shqiptare ca çojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.491Z

Kinezët kërkojnë reforma

Kanë kaluar vetëm pak javë që kur Kina ndërmori tranzicionin e saj të udhëheqjes që ndodh një herë në dekadë, por pritshmëria për ndryshim është në rritje. Kur bëhet fjalë për ekonominë e ngadalësuar, apo për përmirësimin e sistemit ligjor të Kinës dhe pakësimin korrupsio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.292Z

Iljazaj: Reforma politike, më e rëndësishme se reforma në drejtësi

"Në pamundësi të reformimit të klasës politike shqiptare, e cila ndihet e fortë për aq kohë sa është e votuar nga populli i saj, duket se aleatët tanë amerikanë kërkojnë të përdorin instrumentet e drejtësisë dhe veçanërisht organin e akuzës si një "snajper" për të mbajtur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.935Z

Reforma ndryshon Kushtetutën

PDK’ja dhe LDK’ja janë pajtuar që të ndryshohet edhe Kushtetuta në ato nene që kanë të bëjnë me ecjen e reformës zgjedhore. Por, ende nuk dihet se sa zona zgjedhore do t’i ketë Kosova, a do të shkohet me lista të hapura apo të mbyllura dhe cila do të jetë përbërja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.978Z

Ecën reforma

Liderët e partive politike pritet që së bashku me përfaqësuesit e shteteve të Quintit të takohen në mesin e dhjetorit të këtij viti, për të definuar çështjet e mbetura pezull në reformën zgjedhore. Burime të Express thonë se po synohet që në pranverë të përfundojnë të gjitha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.629Z

Shpallet reforma në shërbimin veterinar

Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave dhe Shërbimi Kombëtar Veterinar shpallën sot reformën në shërbimin veterinar. Në aktivitet ishin të pranishëm zëvendëskryeministri Niko Peleshi, ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, si dhe ekspertë të huaj që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.221Z

Reforma pa reformatorët

Shqipëria arriti të transformojë tërësisht sistemin e saj elektoral, nga një mazhoritar i pastër në zgjedhjet e para pluraliste të vitit 1991 në një proporcional të pastër për zgjedhjet e pritshme të vitit 2009. I mbijetuari i vetëm i këtij eksperimenti të gjatë 19-vjeçar, kryemi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama