Rezultate te kerkimit per termin: +Reformave

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.703Z

Parlamenti grek miraton planin e reformave

brbrVetem me mbeshtetjen e opozites kryeministri Cipras arriti te kalonte me 229 vota pro planin e reformave per marrjen e ndihmes prej 86 miliarde eurosh nga unioni dhe qendrimin e Greqise ne eurozone Ky plan masash kaloi per votim pas nje debati te ashper pas mesnate dhe shenoi dhe nje percarje br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.219Z

Rekomandimi frut i reformave te qeverise

var fbShare url httpvizionplusalrekomandimi-frut-i-reformave-te-qeverisesize smallbrbrbrbr brbrVendimin e Komisionit Europian per hapjen e negociatave kryeministri Rama edhe pse e konsideron te rendesishem e cileson si nje detyrim per te ecur perpara me reformen ne drejtesi Sipas tij vettingu eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.363Z

Bllokimi i reformave, akuza Thaçi-Mustafa

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar  partinë më të madhe opozitare, Lidhjen Demokratike të Kosovës, që të rikthehet dhe të marrë pjesë në punën e komisioneve për reformat kushtetuese dhe zgjedhore për të mos e bllokuar procesin. Ndërsa po merrte pjesë në përurimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.019Z

Meta Avancim te reformave per statusin

0 Kryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaron se pavaresisht vendimit te Keshillit te Ministrave te Bashkimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.467Z

OSBE: Koha për përmbylljen e reformave

28-03-2012 / Gazeta 55 15 vjet nga themelimi i prezencës së OSBE në Shqipëri, ambasadori Eugen Wollfarth ka evidentuar kursin pozitiv që po marrin reformat në 100 vjetorin e pavarësisë së vendit, të cilat duhet të kulmojnë me për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.657Z

Bregu Rama te behet pjese e reformave

Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu i beri dje thirrje dje opozites qe te behet pjese e reformave ndersa akuzoi dje kreun e PS-se Edi Rama se po deformon debatin politik ne vend. Kete deklarate ministrja Bregu e beri ne konferencen me titull Kuadri i koherences strategjike - Kons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.668Z

Marok, mbreti urdhëron nisjen e reformave

Pas protestave të muajit shkurt, Mbreti i Marokut, Muhamedi VI njoftoi ndërmarrjen e reformave që ai pretendon se do të çojnë në demokratizimin e vendit. Në një intervistë televizive, drejtuar kombit, Muhamedi VI u zotua se do të angazhohet p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama