Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistruarve

Total: 209
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.569Z

Klosi: Numri i të regjistruarve në shkollat profesionale u rrit me 30%

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, ka deklaruar se numri i të regjistruarve në shkollat profesionale është rritur me 30 për qind krahasuar me një vit më parë. Klosi theksoi se sivjet kemi një numë rekord kërkesash dhe kjo edhe falë mundësive që ofron tregu i pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.400Z

Klosi: Numri i të regjistruarve në shkollat profesionale është rritur me 40%

Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor, ministri Blendi Klosi ka nisur sot nga Fieri një tur inspektimesh në të gjitha shkollat profesionale për të qenë gati për të pritur nxënësit që kanë zgjedhur të ndjekin arsimin profesional, si një zgjidhje që nesër do t'u japë një zan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.336Z

Lotaria amerikane, sot pasdite shpallen fituesit e përzgjedhur

Fituesit e Lotarisë Amerikane do të shpallen ditën e sotme dhe më konkretisht gjatë pasdites. Siç ka njoftuar ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, fituesit do të shpallen në orën 18.00, të pasdites së kësaj të marte. Të martën, duke filluar nga ora 18:00, mos harroni të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.200Z

Lotaria Amerikane DV-2017, shtohen fitues të rinj, ja si të kontrolloni

Lajm i mirë për të gjithë të Regjistruarit për Lotarinë DV-2017: Janë shtuar të përzgjedhur të rinj për programin e lotarisë DV-2017. Lajmi vjen nga vetë Ambasada Amerikane e cila sugjeron që të kontrolloni statusin tuaj për të parë nëse jeni përzgjedhur. Njoftimi i ambasadës a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.282Z

PS, kritika qeverisë për politikat ndaj universiteteve

PS akuzoi dje qeverinë se me politikat e saj po mbyll universitet tradicionale. Sipas kryetares së Komisionit të Edukimit në PS, Ledi Shamku, vendimi i Ministrisë së Arsimit për të financuar fakultetet mbi bazën e numrit të të regjistruarve çon në rrënimin financiar dhe mbylljen e qend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.610Z

Dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, procedurat për të kontrolluar nëse jeni fitues

Duke nisur nga ora 18.00 e ditës së sotme, 2 maj 2017 të gjithë aplikantët e regjistruar të programit të llotarisë DV-2018 mund të kontrollojnë statusin e tyre nëse janë përzgjedhur fitues. Ambasada Amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.480Z

Lotaria amerikane, si do të njoftoheni nëse keni fituar

Konsullata amerikane ka publikuar metodën se si të për-zgjedhurit e Lotarisë amerikane do të njoftohen të vijojnë procedurat nëse shpallen fitues. Regjistrimi elektronik nisi më 4 tetor dhe mbyllet më 7 nëntor. Aplikantët duhet të kenë mbaruar arsimin e mesëm me kohë të plotë, që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama