Rezultate te kerkimit per termin: +Rektori +Kule

Total: 1125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.675Z

Rektori Kule: Vitin tjetër, kritere seleksionuese

Autori i Lajmit: red.Matura shtetërore dhe rezultatet e saj nuk do të jenë të kriteret e vetme për të ndjekur studimet e larta në degët e dëshiruara të universitetit shtetëror të Tiranës. Por, këtu është fjala për kandidatët për studentë për vitin e ardhshëm akademik. Madje,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.258Z

Kërcënimet, Rektori Koni dhe dekani Kule dëshmojnë në Prokurori

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe dekani aktual i Fakultetit Ekonomik Dhori Kule u thirrën në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me kërcënimet. Seanca e dëshmisë e nisur rreth orës 09: 30 minuta për dekanin Kule është mbyllur reth orës 11: 3

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.185Z

Kërcënimet, Rektori Koni dhe dekani Kule thirren në Prokurori

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe dekani aktual i Fakultetit Ekonomik Dhori Kule kanë mbërritur për të dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur  me denoncimin për kërcënimet për tu tërhequr nga gara. Ata janë thirrur në prokurori dhe do të pyeten nga pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.493Z

Rektori Kule kundër ligjit të ri të arsimit, cenon autonominë dhe financat

Senati i Universitetit të Tiranës ka dalë kundër projektligjit të ri të arsimit të lartë që i është dorëzuar ditët e fundit. Pas një mbledhje të tij, Rektori i Universitetit të Tiranës tha se drafti që u është dhënë për shqyrtim cënon rëndë autonominë e universiteteve e ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.848Z

Kule mbeshtet Ekonomikun

Ka zgjedhur ditën e parë të fillimit të mësimit të arsimit parauniversitar, rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule, për të dalë vetë publikisht në mbështetje të vendimit për bojkot pa afat të aktivitetit m&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.346Z

Rektori i Universitetit të Tiranës Dhori Kule shpallet Qytetar nderi i komunës së Çairit, në Shkup

23-06-2012 / Gazeta 55 Rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule është shpallur dje “Qytetar nderi” i Komunës së Çairit. Ai është dekoruar për kontributin e tij në avancimin e bashkëpunimit arsimor mes Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.285Z

Kule: Mos krijoni situata antiligjore

Rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule, në një shkresë të datës 14 tetor u ka kërkuar drejtuesve të Fakultetit të Mjekësisë që "të mos krijojnë situata antiligjore me pasoja të drejtpërdrejta që vijnë nga moszbatimi i ligjit". Në përgjigjen e tij për konkluzionet dhe ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama