Rezultate te kerkimit per termin: +Rektori

Total: 3602
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.196Z

Kthehet rektori Zejnullahu

Rektori i Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", Ramadan Zejnullahu, i cili javën e kaluar u shkarkua nga posti nga ana e Këshillit Drejtues të UP-së, ka njoftuar të hënën se përkundër të gjitha ndodhive, ka vendosur që të mbetet në krye të Universitetit deri në përfundimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.358Z

Vlore, dorehiqet rektori i Ismail Qemalit

Tanush Shaskaj, rektori i universitetit Ismail Qemali ne Vlore ka lajmeruar dje me ane te nje letre doreheqjen e tij nga detyra. Shkak per kete doreheqje eshte bere nje shkrese e Ministrise se Arsimit e cila rikthen ne detyre zonjen Arta Musaraj si dekane e fakultetit te Ekonomise dhe Dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.209Z

Reagon rektori i Vlorës

Autori i Lajmit: red.Pas akuzave për heqjen e emrit “Ismail Qemali”, Universitetit të Vlorës, ka reagur rektori i këtij institucioni, Tanush Shaska. Ai ka deklaruar se nuk është marrë asnjë vendim për heqjen e emrit, por për kalimin e tij në një tjetër Universitet në Vlorë. “Pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.808Z

Reagon Rektori i Universitetit të Vlorës

Rektori i Universitetit “Ismail Qemali” në Vlorë, ka reaguar nga SHBA në lidhje me shpërndarjen e diplomave në këtë universitet. Tanush Shaskaj është shprehur se studentët e Universitetit të Vlorës po përdoren politikisht. VLORË-Ka reaguar për për grevën e studentëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.809Z

Greva,Rektori: Studentët, po përdoren politikisht

Në ditën e pestë të grevës së urisë së studentëve të Drejtësisë të Universitetit të Vlorës, për situatën ka reaguar përmes një emaili nga SHBA, rektori Tanush Shaska. Në e-mail, rektori i Universitetit të Vlorës, thotë se studentët grevistë po përdoren politikisht dhe se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.738Z

Elbasan, rektori pezullon profesorin e Matematikës

Rektori i Universitetit të Elbasanit, Liman Varoshi Pezullohet nga detyra si pedagog në universitetin Aleksandër Xhuvani profesori i Matematikës, Pëllumb Kllogjeri, i arrestuar dy ditë më parë për marrje ryshfeti nga studentët. Këtë fakt e pohoi dje rektori i universitetit, Liman Varoshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.183Z

Rektori, Berishës: Na miratoni projektet

Rektori i Universitetit "Aleksandër Xhuvani" në Elbasan, prof. as. dr. Liman Varoshi, e ka shfrytëzuar vizitën e Kryeministrit Sali Berisha të shtunën në këtë institucion për të vënë në dukje jo vetëm ecurinë e investimeve të qeverisë në infrastrukturë në këtë universitet, por

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama