Rezultate te kerkimit per termin: +Rektorit

Total: 1955
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.497Z

Mblidhen 180 nënshkrime në përkrahje të Rektorit

Mësimdhënësit dhe bashkëpuntorët e Universitetit të Prishtinës kanë mbledhur gjithsej 180 nënshkrime në përkrahje të rektorit të sapozgjedhur Ramadan Zejnullahu. Ata e përshëndesin emërimin e Ramadan Zejnullahut në postin e rektorit të Universitetit, që sipas tyre është bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.918Z

Pallaska-Rektorit: Mos u kthe

Juristi, Dastid Pallaska, ka kërkuar nga rektori Ramadan Zejnullahu që të mos pranojë kthimin e tij për ta drejtuar UP'në. Kjo sipas tij, pasi përmes imazhi pozitiv që ka treguar Zejnullahu, po mundohen të përfitojnë politikisht ata që po sillen si shpëtimtarë të tij. Pallaska, po ash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.917Z

Protestohet kundër shkarkimit të rektorit Zejnullahu

Profesorë të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", studentë, pjesëtarë të shoqërisë civile e qytetarë të shumtë kanë paralajmëruar për sot një protestë kundër vendimit të Këshillit Drejtues të UP-së për shkarkimin e rektorit, Ramadan Zejnullahu. Ata kanë bërë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.909Z

Qeveria: Shkarkimi i rektorit i padrejtë

Edhe Qeveria e Kosovës ka reaguar në lidhje me shkarkimin e Rektorit Ramadan Zejnullahut. Ajo përmesë një komunikate për media ka thënë se shkarkimi i rektorit është jo i drejt dhe i dëmshëm për UP-në Komunika e plotë: Qeveria e Republikës së Kosovës e konsideron jo të drejtë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.030Z

"Këkrojmë dorëheqjen e rektorit Shaska"

Kërkohet dorëheqja e rektorit të universitetit të Vlorës Tanush Shaska. Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorit ka mbështetur dje publikisht studentët grevistë të universitetit të Vlorës duke përkrahur nismat e tyre lidhur me mjetet demokratike që përdoren për të gjetur të drejtën. Sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.909Z

Jahjaga: Shkarkimi i rektorit shqetësues

Edhe Presidentja Atifete Jahjaga ka reaguar në lidhje me shkarkimin e rektorit Zejnullahu. Ajo ka thënë se vendimi për shkarkim është shqetësues dhe kundër angazhimit për reformim në arsimin e lartë. " Lajmin e mirë për Kosovën nga Parisi sot e zbehu vendimi i Këshillit Drejtues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.628Z

Senatorët kërkojnë shkarkimin e rektorit Zejnullahu (Dokument)

Njëzet e tetë anëtarë të Senatit të Universitetit të Prishtinës kanë dorëzuar sot kërkesën për shkarkimin e rektorit të Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu. Në shkresën drejtuar Këshillit Drejtues të Universitetit numërohen 10 arsye për shkarkimin e rektorit ku, në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama