Rezultate te kerkimit per termin: +Rel

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.735Z

Rumani, vdes truri i atentatit ndaj REL

Gjenerali rumun Nikola Plesita, i cili ne vitin 1981 rekrutoi terroristin e njohur Carlos “Cakalli” per te sulmuar redaksine e radios Evropa e Lire, ka vdekur ne moshen 80-vjecare. Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave Plesita, ish-shef i policise se sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.731Z

Lirohet nga burgu gazetari turkmen i REL-it

Autoritetet e Turkmenistanit kanë liruar gazetarin e Radios Evropa e Lirë, Rovshen Yazmuhamedov, të arrestuar dy javë më parë. Ai është burgosur në qytetin Turkmenabat, por mbeten të paqarta arsyet e aktit. Yazmuhamedov punon për Radion Evropa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.105Z

REL: Rreth 2,000 nxënës janë riatdhesuar dhe integruar

Rreth 2,000 nxënës të shkollave fillore dhe të mesme në Kosovë janë kthyer në vend nga shtetet e Bashkimit Evropian, të cilët kishin migruar në mënyrë ilegale me familjet e tyre, në fund të vitit të 2014 dhe në fillim të vitit 2015, raporton Radio Evropa e Lirë. Këta nxë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.960Z

REL: Mjekët dhe infermierët ikin nga Kosova

Përderisa numri i pacientëve që frekuentojnë, në baza ditore, Qendrën Klinike Universitare, është më shumë se 30 mijë, sektori i shëndetësisë po përballet me problematikën e ikjes së mjekëve, por edhe të infermierëve nga vendi, në kërkim të punës së njëjtë nëpër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.474Z

Lirohen dymbëdhjetë punonjësit e REL-it në Baku

Dymbëdhjetë punonjës të byrosë së Radios Evropa e Lirë në Baku të Azerbajxhanit, janë liruar pa asnjë akuzë nga ana e autoriteteve në Baku. Punonjësit e REL janë arrestuar sot dhe ishin dërguar për tu marrë n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.460Z

REL: Ligji për investime strategjike, jo i domosdoshëm

Kosovës i duhet një legjislacion më fleksibil sa i përket tërheqjes së investimeve ndërkombëtare, por jo domosdoshmërish ligji për investime strategjike, ashtu siç ka paraparë Qeveria e Kosovës, vlerësojnë përfaqësues të shoqatave ekonomike, të cilat mbrojnë interesat e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.347Z

REL: Vrasjet një fenomen në rritje në Kosovë

Vrasjet në Kosovë po shndërrohen në një fenomen në rritje. Gjatë këtij viti, sipas statistikave zyrtare, janë shënuar 23 vrasje, raporton Radio Evropa e Lirë. Për të njëjtën periudhë, vitin e kaluar ishin shënuar 11 vrasje. Këto të dhëna, sipas autoriteteve të rendit, dëshmojn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama