Rezultate te kerkimit per termin: +Republika +Federale

Total: 394
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.178Z

Kryeministri Berisha: Republika Federale Gjermane, donatorja më e madhe e Shqipërisë

Kryeministri Berisha përuroi nënstacionin e ri 110/20kv të Gjirokastrës dhe rrjetit shpërndarës 20kv të tij me vlerë 3.7 milionë euro, i financuar nga qeveria gjermane. Duke i shprehur mirënjohjen e thellë ambasadës gjermane në Tiranë, ambasadorit dhe stafit të tij, qeverisë g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.639Z

Zyrtare – Vojvodina kërkon të shpallet republikë brenda Serbisë federale

02-04-2012 / Gazeta 55 Pjesëmarrësit e Konventës së katërt vojvodinase kanë miratuar të dielën një deklaratë për nevojën e formimit të “Republikës Federale të Serbisë”, e cila do të përbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.381Z

PROPOZIMIN E PROJEKTLIGJIT “PËR RATIFIKIMIN E MARRËVESHJES, NDËRMJET KËSHILLIT TË MINISTRAVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE QEVERISË FEDERALE AUSTRIAKE, PËR BASHKËPUNIMIN POLICOR”

V E N D I M PËRPROPOZIMIN E PROJEKTLIGJIT “PËR RATIFIKIMIN E MARRËVESHJES, NDËRMJET KËSHILLIT TË MINISTRAVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE QEVERISË FEDERALE AUSTRIAKE, PËR BASHKËPUNIMIN POLICOR” Në mbështetje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.769Z

AKU bllokon ngarkesat me mish pule dhe derri që vijnë nga Brazili

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar të gjitha ngarkësat me mish pule dhe derri të cilat importohen nga Brazili, kjo deri në në përgjigjen e analizave  prej  mostrave të marra nga këto  produkte. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  në lidhje me lajmet nëpër media s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.063Z

Gjermania feston 60-vjetorin e republikes

Republika Federale Gjermane feston 60 vjetorin e themelimit. Republika qe lindi pas disfates se Luftes se Dyte Boterore, sot eshte nje nga shtetet me te fuqishme te botes. Por kete vit aktivitetet perkujtimore do te zhvillohen ne nje stil te kursyer, per shkak te krizes ekonomike qe po kalon vendi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.583Z

Greqia shpiku

Nga Loreta Boti Ne rast se Greqia do te kishte treguar seriozitet ne mbrojtjen e interesave te saj te natyrshme, atehere, qe ne vitin 1991, kur Republika Socialiste e Maqedonise, qe atehere ishte pjese e Republikes Federale Socialiste te Jugosllavise, ishte duke shpallur pavaresine, me emrin Republ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.501Z

Kthehet nga Austria ekspertiza e videos në rastin Dehari

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit ka bërë të ditur se Prokuroria Themelore në Prizren ka pranuar raportin e ekspertizës së analizave të video-incizimeve të kamerave të sigurisë, lidhur me rastin e vdekjes së të ndjerit Astrit Dehari, të cilat janë siguruar nga Qendra e Paraburgimit në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama