Rezultate te kerkimit per termin: +Republikes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.526Z

Ekonomia e Republikes

Republika e Kosoves eshte Republike Parlamentare me Kuvendin e Republikes se Kosoves si organin e saj me te larte politik perfaqesues e legjislativ ne Kosove. Nepermjet vendimit per reciprocitet te plote politik ekonomik dhe tregtar me Serbine Kuvendi i Kosoves praktikisht mori vendim qe tia mbylle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.678Z

Qeveria sulmon serish Presidentin e Republikes

0 p styletext-align justifyMe nje projektligj te hartuar tashme nga Ministria e Mbrojtjes Qeveria synon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.997Z

Bosnja Jeremic Mbeshtetje Republikes Serbe

Ministri i Jashtem serb Vuk Jeremic ka deklaruar se vendi i tij do te vazhdoje te mbeshtese fuqishem Republiken Serbe te Bosnjes. Deklaraten e tij Jeremic e beri gjate nje vizite ne Banja Lluke ku eshte takuar me presidentin e Republikes Serbe Milorad Dodik te cilin e ka uruar per rizgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.190Z

Flamurmbajtesi i Republikes se Berishes dhe flamurmbajtesi i Republikes se Shqiperise

Kete shkrim duhet ta shoqerojme doemos me nje foto nga protesta e se premtes. Nje qytetar shqiptar emrin e te cilit nuk e dime akoma na ka impresionuar kur pas shkumes se eger te ujit qe hidheshin nga dy makina te policise mbi te vraponte i vetem mes sheshit te zbrazur nga gazi lotsjelles dhe uji i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.721Z

Vetevendosje mbledh 7500firma per Mbrojtjen e Republikes

PRISHTINE- Levizja Vetevendosje ka njoftuar se per dymbedhjete ore ka mbledhur mbi 7.500 nenshkrime te qytetareve ne kuader te peticionit i cili kerkon nga Kuvendi i Republikes se Kosoves te mbaje debat parlamentar rreth marreveshjes per perfaqesimin rajonal te Kosoves pa termin Republike dhe me Rez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.396Z

Carmatoset Garda e Republikes

pTe gjithe nenoficereve te Gardes se Republikes nuk do te lejohen me te mbajne armet e sherbimit ne shtepi Kjo ka qene kerkesa e kreut te Gardes Gramoz Sakos i cili ka kerkuar qe nenoficeret e Gardes se Republikes te dorezojne armet ne repartin perkates pas perfundimit te sherbimitp pLajmin e ka be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.442Z

Festa e Republikes, Topi uron homologun turk

Presidenti i Republikes, Bamir Topi i ka derguar nje mesazh urimi homologut te tij turk me rastin e festes kombetare te Republikes. Ne mesazh kreu i shtetit thekson marredheniet e mira dhe lidhjet historike mes dy vendeve. “Urimet me te ngrohta e me miqesore juve dhe nepermjet jush,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama