Rezultate te kerkimit per termin: +Republiks

Total: 723
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

President i Republiks apo president i opozits...

Po te thuash te gjithe analistet, opinionistet, te cilet merren me zhvillimet e politikes ne vendin tone jane fokusuar ne zgjedhjen e presidentit, e cila eshte kthyer ne nje gjeegjeze,apo ne nje formule enigmatike, ku sa here te duket se e ke gjetur zgjidhjen, kupton se je futur dhe me thelle ne paz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.940Z

Topi firmos ndihmën për familjarët e policive të vrarë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje dekretin “Pr mnyrn e trajtimit ekonomik e financiar dhe pr dhnie ndihme t menjhershme familjeve t punonjsve t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm, t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t Shptimit, t For

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.452Z

Miratohet kalendari, për votim draftet që kërkojnë shumicë të cilësuar

Kuvendi ka miratuar dje kalendarin pr punimet e Kuvendit deri m datn 22 korrik, kur pritet t jet edhe seanca e fundit plenare. N kt kalendar prfshihen nj sr projektligjesh t rndsishme, si ai pr ndryshimet n ligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror apo n ligjin “Pr organizimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.477Z

Seanca plenare, sot programi më i ngjeshur, 18 çështje

Pritet miratimi i disa projekligjeve të rëndësishme Seanca plenare do t nis sot n orn dhjet punimet e saj n nj seanc q parashikohet t jet mjaft e gjat. Axhenda e publikuar n faqen e Parlamentit parashikon plot 18 pika ku prfshihen nj sr marrveshjesh, por dhe projektligje q krk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.936Z

Detyra e re, Kryeministri çek falënderon Berishën

Kryeministri Sali Berisha ka marr mesazh falnderimi nga Kryeministri i Republiks s ekis, Petr Neas, ku i shpreh mirnjohjen pr mesazhin e urimit drguar pr marrjen e detyrs si Kryeministr i Republiks s ekis. “Dshiroj t’ju shpreh mirnjohjen time pr urimet e przemrta n ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.607Z

Ministria Bregu ofron mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën

Ministria pr Integrimin Europian, e Republiks s Shqipris, Majlinda Bregu po qndron sot pr nj vizit zyrtare n Prishtin, ku do t nnshkruhen dy marrveshje bashkpunimi mes Shqipris dhe Kosovs. Njra nga kto marrveshje sht n fushn e integrimit europian dhe tjetra pr programin e bashkpunimit ndrkufitar. Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Ligjet e nxehta të sesionit të ri parlamentar

Debati pritet të nisë me reformën zgjedhore Kuvendi i Shqipris do t nis sesionin e ri parlamentar me diskutime t nxehta pr nj sr projektligjesh, t cilat nuk kan mundur t marrin konsensusin e palve. Pr shkak t mungess s opozits n Kuvend kan mbetur pa u miratuar shum ligje t rnds

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama