Rezultate te kerkimit per termin: +Respektim

Total: 2657
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.743Z

LAJM I FUNDIT/ Riker: Shpresojmë të shohim respektim të institucioneve të pavarura

Zëvendësndihmës Sekreetari Amerikan i Shtetit, Filip Riker, i cili ka mbërritur sot në Tiranë, ka qenë më i kursyer se Sali Berisha në fjalën e tij përpara mediave pas takimit me kryeministrin. Berisha foli për respektim të institucioneve të pavarura dhe zgjedhje të li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.889Z

Topi: Duhet maturi, qetësi e respektim i ligjit

Presidenti i Republikës, priti sot paradite Zëvendësdrejtorin e Përgjithshëm të Zgjerimit në Bashkimin Evropian, Stefano Sanino duke zhvilluar me të një takim të veçantë pune, ku ishte i pranishëm edhe Ambasadori i BE-së në Tiranë, Etore Sekui. Topi përshkroi një panoramë të situ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.784Z

Rama-Ivanov Respektim rigoroz i marreveshjeve mes dy vendeve

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me presidentin e Maqdonisë, George Ivanov. Pas përfundimit të këtij takimi, Rama dhe Ivanov bënë të ditura detajet e bisedës gjatë konferencës së përbashkët për shtyp.  Sipas,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.030Z

Akuzat e MD reagon KLD Procedurat ne respektim te Kushtetutes

Transmetuar me 30062014 - 2022 Foto ilustruese PUBLICITET Tirane 30 qershor 2014 NOAal- Pas Akuzave te Ministrise se Drejtesise ka reaguar Keshilli i Larte i Drejtesise i cili ka nenvizuar se procedura e ndjekur ne perzgjedhjen e kandi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.966Z

P/ligji për personat me aftësi të kufizuar/Eleminon diferencat në trajtim, respektim të barabartë për të drejtat e PAK

Projektligji  për personat me aftësi të kufizuar, që po diskutohet në Komisionet parlamentare, është një domosdoshmëri për të krijuar kushtet e nevojshme për respektimin e barabartë të të drejtave të të gjithë grupimeve të personave me aftësi të kufizuara, duke përafruar le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.603Z

Noka, Muiznieks: Respektim të të drejtave të arrestuarve dhe të ndaluarve

Ministri i Brendshëm,Flamur Noka, priti në një vizitë pune Komisionerin për të Drejtat e Njeriut të Këshillit të Europës, Nils Muiznieks. Duke i bërë një përshkrim të detajuar lidhur me rekomandimet e bëra në raport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.803Z

Basha Zhvillim i qendrueshem respektim i prones dhe hapesirave publike

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka nisur sot rreth orës 18:00 konsultimet me qytetarët për planin e ri urbanistik të kryeqytetit. I ndodhur pranë banorëve të njësisë 10 në Tiranë, kryebashkiaku e vuri theksin tek zhvil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama