Rezultate te kerkimit per termin: +Revoltat

Total: 523
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.537Z

Kazakistan pershkallezohen revoltat

Revoltat në Kazakistan janë përhapur, ndërsa një i vdekur dhe 11 të plagosur u regjistruan të dielën, teksa policia shpërndau një turmë protestuesish që kishin bllokuar një linjë hekurudhore. Shumica e atyre që kishi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.534Z

Përshkallëzohen revoltat në Kazakistan

Revoltat në Kazakistan janë përhapur, ndërsa një i vdekur dhe 11 të plagosur u regjistruan të dielën, teksa policia shpërndau një turmë protestuesish që kishin bllokuar një linjë hekurudhore. Shumica e atyre që kishin blloku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.456Z

Gadaffi kritikon revoltat në Egjipt e Tunizi

Lideri libik, Muammar Gadaffi ka kritikuar revoltat popullore në Egjipt e Tunizi. Nëpërmjet një mesazhi audio të publikuar mbrëmjen e djeshme, lideri libik ka deklaruar se këto vende nuk kanë arritur asnjë gjë nag këto revolta. “Tunizia d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.501Z

Basha: Te hapim PD, mbështesim revoltat e qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se demokracia e re, bashkimi dhe hapja e PD-së do të ringrejë vendin. Të jemi bashkë më të bashkuar se kurrë, nga themeluesit e parë, anëtarët e parë të  Partisë Demokratike, para të cilëve përkulem sot me nderimin dhe mirënjohje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.943Z

Gramoz Ruci Te nisin revoltat popullore

TIRAN- Partia Socialiste i ka kerkuar dje te gjithe popullit shqiptar te ndrihet ne nje revolte popullore per te kundershtuar ate qe ajo e quan regjimi diktatorial qe po instalohet ne vend nga Sali Berisha. Pas nisjes se hapjes se kutive dhe ndryshimit ne tavolinen e KQZ-se te rezultatit te zgjedhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.471Z

Revoltat ‘98, Spahia zyrtarisht nën akuzë

Prokuroria e Përgjithshme ka ridërguar në gjykatë të pandehurit për revoltat e vitit 1998. Dje në Gjykatën e Tiranës, çështja e 14 shtatorit me shtatë të pandehur, mes të cilëve edhe zëvendësministri i Kulturës dhe Sporteve, Ekrem Spahia, ka filluar sërish procesi. Por ndryshe nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.434Z

Fred Abrahams: Si nisën revoltat e vitit 1997 me poshtërimin e Tritan Shehut në Lushnje

Në librin e tij Shqipëria e re, publicisti amerikan Fred Abrahams, i cili ka kaluar një pjesë të jetës së tj në Tiranë si veprimtarë i të drejtave të Njeriut, përshkruan Shqipërinë e psotokomunzimit dhe dështimet e saj. Promovimi i librit do të bëhet në Tiranë më 8 Dhjetor n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama