Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Taip +Erdoan

Total: 194
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.411Z

Turqi Betohet Rexhep Taip Erdoan

brbrIsh-kryeministri turk Rexhep Taip Erdoan eshte betuar si president i Turqise Kreu i 12-te i shtetit turk u betua ne Parlament ne nje ceremoni e cila u bojkotuar nga deputetet e partise me te madhe opozitare Republika e Partise Popullore Ne fjalen e tij presidenti i ri i vendit tha se do te puno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.853Z

Erdoan uron ne shqip

brbrPresidenti turk Rexhep Taip Erdoan ka uruar dhe ne shqip kremtimin e Kurban Bajramit Permes profilit te tij ne rrjetin social Twitter Erdoan ka percjelle urimin e tij ne te pakten 11 gjuhe te botes Duke i uruar popullit tone dhe te gjithe botes islame gezuar Kurban Bajramin uroj qe kjo feste te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.223Z

Erdoan kandidat per President

brbrKryeministri turk Rexhep Taip Erdoan shpall kandidaturen per president per zgjedhjet e ardhshme qe mbahen ne muajin gusht Kandidatura e Erdoan eshte konfirmuar zyrtarisht nga forca e tij politike Partia per Drejtesi dhe Zhvillim Vendimi i Erdoan vjen pasi ka qendruar per 11 vite ne krye te qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.829Z

Te merkuren Erdoan takon protestuesit

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdoan, do të takohet të mërkurën me organizatorët e protestave anti-qeveritare, për të dëgjuar mendimet e tyre. “Kryeministri u ka lënë një takim grupeve, që drejtojnë protestën - shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.338Z

Turqi,Erdoan fiton zgjedhjet

Sic edhe pritej partia per “Drejtesi dhe zhvillim” ka arritur te shpallet fituese ne zgjedhjet lokale, duke marre 40 % te votave ne Turqi.Por kryeministri njekoheshit dhe lideri e partise Rexhep Taip Erdoan, u shpreh i zgjenjyer nga rezultati.Partia kryesore opozitare ka marre nje perqind me s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.804Z

Putin refuzon takimin me Erdoan

brbrMbeten te larta tensionet mes Moskes dhe Ankarase ndersa presidenti rus Vladimir Putin refuzon nje takim koke me koke me homologun e tij turk Rexhep Taip Erdoan gjate samitit per ndryshimet klimatike ne France Kemi pare nje mungese vullneti nga ana e Ankarase zyrtare per te kerkuar falje per rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.496Z

Erdoan sfidon Putin

brbrNe kulmin e tensioneve diplomatike mes Ankarase dhe Moskes presidenti turk Rexhep Taip Erdoan ka sfiduar homologun e tij Vladimir Putin duke e paralajmeruar ate te mos luaje me zjarrin Ne nje interviste per France 24 kreu turk i shtetit ka thene se deshiron nje takim koke me koke me Putinin Erd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama