Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Tajip +Erdogan

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.802Z

Erdogan zgjidhet president i Turqisë

Kryeministri aktual i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan është fitues i zgjedhjeve të sotme në Turqi bazuar në rezultat e para jozyrtare të publikuara deri më tani. Sipas rezultateve paraprake të rreth 90% të votave të numëruara, Erdogan ka marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.186Z

Kryeministri turk Erdogan vizite ne Finlande

Kryeministri i Turqise Rexhep Tajip Erdgoan gjendet ne Finlande. Ne rendin e dites se takimeve te Erdoanit ne Helsinki eshte procesi i anetaresimit te Turqise ne Bashkimin Evropian. Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan mberriti ne Finlande bashke me Ministrin e Shtetit dhe njekohesisht Kryenegociato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.511Z

Erdogan akuzon diplomatet amerikane per shpifje

Kryeministri i Turqise Rexhep Tajip Erdogan ka akuzuar te derguarit amerikane per shpifje pasi qe ne publikimin e postes diplomatike nga WikiLeaks thuhet se ai ka llogari ne bankat zvicerane. Reuters shkruan se ne mesazhet e leshuara nga WikiLeaks zbulohet po ashtu nje raport kompleks ne mes te SHB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.888Z

Erdogan refuzon marrëveshjen me FMN-në

Davos - Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka refuzuar marrëveshjen me Fondin Monetar Ndërkombëtar sipas kushteve që ky I fundit ka vendosur. Pjesëmarrës në Forumin Botëror të Ekonomisë – Davos, Erdogan u shpreh se për arritjen e një marrëveshjeje me FMN-në është vendosur të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.849Z

Erdogan, lideri më i përfolur pas Ataturkut

Ankara - Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan, ka fituar një popullaritet të madh në mbarë botën pas kundërshtimeve që bërë në Davos ndaj presidentit izraelit, Shimon Peres. Revista “The Economist” ka analizuar sjelljen e kryeministrit turk Erdogan në Davos dhe reagimet botërore nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.000Z

Erdogan e vazhdon viziten ne Kosove

PRISHTINE-Kryeministri i Turqise Rexhep Tajip Erdogan vazhdon sot diten e dyte te vizites se tij ne Kosove. Te merkuren Erdogan tha se dialogu Prishtine-Beograd dhe zgjedhjet e 12 dhjetorit do te ndikojne ne njohjet e reja te Kosoves. Kryeministri turk po ashtu tha se Turqia eshte e gatshme te luaje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.923Z

Erdogan akuzon opoziten para referendumit

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka kritikuar taktikat e kundershtareve te tij politike gjate fushates per referendumin ne lidhje me ndryshimet kushtetuese te propozuara prej tij. Ne nje interviste per BBC-ne ne prag te referendumit te se djeles zoti Erdohan e akuzoi opoziten per dezinf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama