Rezultate te kerkimit per termin: +Rezoluta

Total: 6135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.764Z

PDIU Rezoluta u miratua

PDIU Rezoluta u miratua E hene 15 Prill 2013 2146 PDIU Rezoluta u miratua PDIU deklaron se rezoluta came e votuar ne vitin 2004 ne Kuvend ne te vertete ka qene e miratuar dhe do te hyje ne fuqi shume shpejt Sipas kesaj partie Kuvendi ka zhvilluar nje hetim te brendshem ne administraten e Kuvend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.432Z

Rezoluta ame nis diskutimi

Rezoluta ame nis diskutimi E marte 22 Janar 2013 1328 Rezoluta ame nis diskutimiRezoluta ame futet ne axhenden  e Komisionit Parlamentar te Jashtem Drafti i propozuar nga dy deputetet e PDIU do te kete dy relatore socialistin Qemal Minxhozi dhe demokratin Fatbardh Kadilli Rezoluta propozon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.454Z

Rezoluta e mohuar

Është një rezolutë e mohuar sot e 5 vjet për Shqipërinë dhe për shqiptarët. Është një rezolutë që për Shqipërinë dhe për shqiptarët është shtyrë dy herë. Është një rezolutë që vjen edhe pas Bosnjës. Prandaj opozita shqiptare e përshëndet, se është më mirë vonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.175Z

Miratohet rezoluta për Shqipërinë

Bruksel - Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Evropian ka miratuar rezolutën për Shqipërinë. Rezoluta u miratua me 50 vota pro, 3 kundër dhe 4 abstenim. Rezoluta e hartuar nga reporteri Knut Fleckenstein, ndërsa i janë shtuar edhe disa amendamente pas propozimeve të mbrëmshme të eurodeput

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.742Z

Anti-rezoluta

Pa u ftohur ende entuziazmi i disa zyrave diplomatike te Bashkimit Europian per Rezoluten e Parlamentit te Serbise i cili më 31 mars gjeti më në fund guximin të dënojë pas 15 vjetësh masakrën e Srebrenicës, parlamenti i Serbisë ndërmori menjëherë hapin tjetër të hartimit të një anti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.469Z

Shtyhen me rezoluta

Parlamenti i Kosovës të hënën pritet ta miratojë një rezolutë për bisedimet Prishtinë Beograd. Një draft i kësaj rezolute tashmë po qarkullon nëpër grupe parlamentare, i dizajnuar nga partitë në pushtet. Nuk përjashtohet mundësia që edhe Lëvizja Vetëvendosje të paraqitet në Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.924Z

OKB miratohet rezoluta serbe per Kosoven

Miratohet rezoluta per Kosoven ne Asamblene e Pergjithshme te Kombeve te Bashkuara ne Nju Jork. Rezoluta i hap rruge nje dialogu teknik mes Prishtines dhe Beogradit me ndermjetesimin e Brukselit zyrtar. Rezoluta rreth Kosoves ne Asamblene e Pergjithshme eshte miratuar pa dale ne votim. Dokumenti is

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama