Rezultate te kerkimit per termin: +Rezoluten

Total: 1562
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.575Z

Gjinushi per rezoluten

Gjinushi per rezoluten E diel 14 Prill 2013 1320 Gjinushi per rezolutenKryetari i PSD Skender Gjinushi i ka bere thirrje parlamentit shqiptar te votoje projektrezoluten came dhe te mos perserise gabimet e se shkruares Nga Vlora Gjinushi ka sqaruar dhe rezoluten e rrezuar nga parlamenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.460Z

PD: PS keqlexoi rezoluten

Kreu i delegacionit shqiptar ne Strasburg Ilir Rusmali ka deklaruar gjate nje konference per shtyp se, kryetari Partise Socialiste ka keqlexuar rezoluten e KiE-se, duke kercenuar me protesta. “Asambleja Parlamentare e Keshillit te Europes ne rezoluten e saj ne asnje rrethane, ne asn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.165Z

Qeveria hedh poshte rezoluten anti-BE

Qeveria serbe refuzoi dje rezoluten e Partise Radikale Serbe, me te cilen kerkohej terheqje nga rruga per anetaresim ne Bashkimin Evropian. Ne votim, 15 ministra ishin kunder dhe shtate te tjere pro. Radikalet, te mbeshtetur nga partia e Kryeministrit Vojisllav Koshtunica, parashtruan rezoluten, ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.809Z

PE voton rezoluten per Kosoven

Parlamenti Evropian pas perfundimit te debatit rreth Kosoves nje vit pas shpalljes se pavaresise, sot pritet te miratoje rezoluten rreth zhvillimeve ne Kosove. Shumica e deputeteve evropiane theksuan rendesine e teresise territoriale te Kosoves duke u shprehur vendosmerisht kunder ndarjes. Nje nume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.741Z

Bisedime BE-Beogradper rezoluten

TIRANE- Bashkimi Evropian ka vazhduar kontaktet e tij me Beogradin zyrtar per harmonizimin e nje teksti te nje Rezolute te re per Kosoven qe do te mund te paraqitej gjate javes ne Asamblene e Pergjithshme te OKB-se. Nje perpjekje e fundit e BE-se per ndryshimin e Rezolutes serbe pritet te ndermerret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.437Z

KiE skandal me rezoluten

KiE skandal me rezoluten E marte 22 Janar 2013 2042 KiEMiratimi i rezolutes per Kosoven ne Keshillin e Evropes eshte shoqeruar me nje ngjarje te paprecedente ne kufijte e nje skandali Sipas deputetit socialist Taulant Balla ne asamble kane munguar deputetet shqiptare Ne nje koment ne faqen zyrta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.311Z

Asambleja voton rezoluten e Rames

Asambleja e Partise Socialiste ka votuar rezoluten e kryetarit te kesaj partie, Edi Rama. Propozimi i kreut socialist ka kaluar me vetem 15 vota kunder. Ne kete menyre ka rene rezoluta e anetarit te kryesise se selise roze, Ben Blushi. Permes dokumentit te votuar denohet procesi zgjedhor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama