Rezultate te kerkimit per termin: +Ri +Zgjedhor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.166Z

PR, pro Kodit të ri Zgjedhor

Partia Republikane, deri më tani, nuk është përfshirë në debatin politik për Reformën Zgjedhore, duke lënë të kuptohet se mbështesin vendimin e dy partive të mëdha për Kodin e ri Zgjedhor. Komisioni i Reformës Zgjedhore aktualisht ka hartuar draftin për Kodin e ri Zgjedhor, ku ka mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.082Z

Detajet e kodit te ri zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sipas kodit te ri zgjedhor do te kete minimalisht dy femra anetare per shkak te garantimit ne kodin zgjedhor te kuotes 30 % te perberjes. Nderkaq per here te pare grupet e numerimit do te perbehen nga vetem 4 anetare duke zbatuar keshtu nje rekomandim kryesor te OSBE-O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.176Z

Miratohet Kodi i ri Zgjedhor

Kuvendi miraton Kodin e Ri Zgjedhor. Me 112 vota pro, 1 kunder dhe 4 abstenime, ligji i zgjedhjeve ka marre pelqimin e deputeteve. Votoi kunder aleancisti Neritan Ceka, ndersa abstenuan 3 deputetet e Partise Bashkimi per te Drejtat e Njeriut.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.176Z

Pikat ku kontestohet Kodi i ri Zgjedhor

Të gjitha argumentet e përdorua, se përse Kodi Zgjedhor është antikushtetues. Cili ishte shkaku që prej 8 ditësh u futën në grevë 10 deputetë në Kuvendin e Shqipërisë Shaban Sulçe Kodi i ri Zgjedhor, për të cilin Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë rënë parimisht dakor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.982Z

Risitë e Kodit të ri Zgjedhor

Kodi Zgjedhor, i miratuar dje në mbrëmje në Kuvend me konsensusin e dy partive të mëdha PD dhe PS, u vlerësua nga shumica e parlamentarëve si garancia për zgjedhje të lira e të ndershme në vitin 2009. Ligji i ri zgjedhor, i cili përmban 185 nene, sjell një numur risish duke filluar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.985Z

PS, organizimi zgjedhor sipas Kodit të ri

Partia Socialiste do të fillojë organizimin e strukturave të saj mbi bazën e Kodit të ri Zgjedhor. Forumi i lartë socialist parashikohet të mblidhet të shtunën në Elbasan. Asambleja do të diskutojë dhe për masat organizative elektorale. TIRANE- Partia Socialiste do të fillojë org

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.144Z

LSI: Propozimet tona për Kodin e ri Zgjedhor

Lëvizja Socialiste për Integrim shprehet e gatshme për të kontribuar dhe për të dhënë propozime konkrete për hartimin e Kodit të ri Zgjedhor. Deputeti i LSI-së, Spartak Braho, gjatë një prononcimi për gazetën “Albania”, ka bërë publik propozimet e LSI-së, që kanë të bëjnë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama