Rezultate te kerkimit per termin: +Richard +Avedon

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.067Z

Richard Avedon - fotograf i shquar i shekullit të njëzetë

Riçard Avedon është fotograf i shquar i shekullit të 20-të, por pasioni i tij i vërtetë ishte portreti. Galeria e Artit "Corcoran" në Washington ka mbledhur mbi 200 portrete të fotografit të njohur, në një ekspozitë që hapet pikërisht në kohën kur Amerika përgatitet të zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.260Z

Është vetëm 13 muajshe dhe pozon për Chanel

Transmetuar më 14.08.2014 - 19:32 “Nuk është kurrë shumë herët për tu marrë me modë”. Ka qenë pikërisht kjo deklarata e Karl Lagerfeld, i cili ka qenë i pranishëm në setin e parë fotografik të Nor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.834Z

U zhvesh edhe Lawrence por e mbuluar me gjarper Fotoja me e klikuar sot

e Premte 6 Shkurt 20152118 pm brbrJennifer Lawrence e zhveshur nuk eshte e vetmja Por duke pozuar lakuriq me nje gjarper qe i pershkon trupin kjo mund te duket per shumekend shokueseSSSAbrASSPas vjedhjes dhe perhapjes ne web te fotografive 8220hot8221 nga disa hakers 24 vjecarja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.853Z

France ne ankand foto te Marylin Monro dhe Beatles

PARIS- Ankandi i fotografive artistike do te pushtoje qendren e Parisit me rastin e sallonit Paris Foto qe do te vazhdoje diten e shtune me shitjen e disa fotove te amerikanit Richard Avedon pjese e tyre do te jete dhe nje portret i Marylin Monrose dhe ai i nje top modeleje te famshme. Shume i ndjek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.272Z

Ne ankand, 100 foto te Marylin Monroe

Rreth 100 foto te ikones se seksit Marylin Monroe do te dalin ne shitje ne shtepine e ankandeve Christie’s ne Nju Jork javen e ardshme. Te ardhurat nga shitja e tyre pritet te jene nga 811.000 deri ne 1,1 milione dollare. Mes imazheve te fiksuara, eshte nje foto e famshme ku aktor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.922Z

Vitin tjetër, ekspozitë me fotografi të ralla të Audrey Hepburn

Një ekspozitë me fotografi që do të festojë karrierën dhe jetën e aktorës britanike, Audrey Hepburn, ku do të hapet në Galerinë Kombëtare të Londrës, në korrik të vitit të ardhshëm. Kjo ekspozitë do të paraqet ngritjen e saj në karrierë nga teatri West End në yllin më të fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.740Z

Ish seks simboli femër mbush 80 vjeç |FOTO

Transmetuar më 28.09.2014 - 12:25 Ikona joshëse e kinemasë franceze dhe mbrojtësja e zjarrtë e të drejtave të kafshëve, Brigitte Bardot ka mbushur plotë 80 vjeç. E bukur dhe rebele. Miti i saj lindi në vitin 1956 me skan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama