Rezultate te kerkimit per termin: +Richard +Holbrooke

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.378Z

Vdes Richard Holbrooke

Nga Express më 14 dhjetor 2010 në ora 03:12 Në moshën 69 vjeçare ka ndërruar jetë ish-kryenegociatori i Kosovës dhe Bosnjës, Richard Holbrooke pas një sulmi në zemër. Njeriu që i dha fund luftës në Bosnje dhe Kosovë kohëve të fundit ishte si pikë referimi për administratën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.011Z

Alma Lama kujton Richard Holbrooke

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Alma Lama e ka postuar në Facebook një fotografi të kamotshme. Në këtë fotografia ajo shihet me ish të dërguan e SHBA-ve në vitin 1998-1999 për zgjidhjen e çështjes së Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.458Z

Profil/Richard Holbrooke - diplomati i njohur si zjarrfikës i konflikteve

Richard Holbrooke nuk është i panjohur në parketin diplomatik. Ai bëri emër me angazhimin e tij në konfliktin e ish-Jugosllavisë. Nën presidentin e ri amerikan, Barack Obama ai merr detyrë të re. Richard Holbrooke gjithmonë ka qenë në lëvizje. Karriera e tij filloi në Ministrinë e Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.407Z

Fotolajm: Zbulohet busti i Richard Holbrooke në Viti

 Është zbuluar sot busti i diplomatit Richard Holbrooke në Viti. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti./Indeksonline/ SSSAASSAdPlatformZone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Obama Po lutemi per sherimin e Richard Holbrooke

Presidenti Obama beri me dije se ai dhe bashkeshortja e tij Michel po luten per sherimin e shpejte te Richard Holbrooke i cili iu nenshtrua nje operacioni delikat ne aorte. 69-vjecari Holbrooke i derguari i posacem i SHBA per Afganistanin dhe Pakistanin u ndie keq te shtunen ne mbremje teksa ishte d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.483Z

Vitia i ndërton shtatore ish diplomatit amerikan Richard Holbrooke

Me propozimin e Sokol Halitit komuna e Vitisë pritet t`i ndërtojë shtatoren diplomatit amerikan Richard Holbrooke. Ky propozim i Halitit është aprovuar në mbledhjen e komitetit për politikë dhe financa të enjten. Komuna e Vitisë për të nder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.289Z

Holbrooke ende në rrezik

Nga Express më 13 dhjetor 2010 në ora 16:33 Me qëllim që t’i përmirësohet qarkullimi i gjakut, i dërguari special i presidentit Obama për Afganistan dhe Pakistan, Richard Holbrooke, është operuar sërish të dielën. Megjithatë, ai është ende në gjendje kritike, njoftoi të hë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama