Rezultate te kerkimit per termin: +Ridvan +Qazimit

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.523Z

Përkujtohet 10 vjetori i rënies së Komandant Lleshit

Nga Express më 25 maj 2011 në ora 20:30 Në Tërnoc të Madh të Bujanocit është mbajtur sot manifestimi qendror kushtuar 10 vjetorit të rënies së komandantit të UÇPMB-së, Ridvan Qazimit-alias Komandant Lleshit. Në praninë e qytetarëve, familjarëve të dëshmorëve, veteranëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.469Z

Djali i komandant Lleshit, xhihadist në Siri

Në shtator të ketij viti, Liridon Qazimi bashkë me 4 persona tjerë nga Presheva, Bujanoci dhe Medvegja, kanë nisur rrugëtimin e tyre për në Siri. Liridoni është i biri i Ridvan Qazimit, i njohur si Komandant Lleshi. Veç tij dhe 4 të tjerëve, sipas një hulumtimi të publikuar në emisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.188Z

Në Preshevë dhe Bujanoc valoi flamuri para ndërtesave komunale

Ndryshe nga komuna e Preshevës që është vendosur pa ndonjë ceremony rasti, komuna e Bujanocit sot ka organizuar një sërë aktivitetesh për nderë të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Progarmi ka fillua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.181Z

Përurohet muzeu historik “Komandant Lleshi”

Në kuadër të manifestimeve për nder të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, dje në mesditë, në objektet e stadiumit të fshatit Tërnoc, është përuruar hapja e Muzeut historik, kushtuar jetës dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.112Z

Daçiç: Politikanët shqiptarë të mos flasin shumë

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Daçiç, u ka sugjeruar politikanëve shqiptarë në Preshevë që të mos flasin shumë, por të ruajnë pozitat e tyre. Ai ka thënë se përgjigja me forcë e xhanda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.176Z

MESAZHET/ Zbulohet afera seksuale e imamit shqiptar që stërviste xhihadistë (FOTOT)

Mësuesi i Lavdrim Muhaxherit dhe shumë kosovarëve tjerë, të cilët përmes tij morën rrugën për në Tokën e Shamit në Siri, hoxhë Zekrija Qazimi del të mos jetë ai që nxënësit e tij e mendonin. Ish -Imami gjilanas, i xhamisë El Kuddus, teksa vazhdonte të bënte indoktrinimin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.173Z

SMS-ët zbulojnë aferën seksuale të imamit kosovar që rekrutonte xhihadistë (SMS-Dëshmi)

Mësuesi i Lavdrim Muhaxherit dhe shumë kosovarëve tjerë, të cilët përmes tij morën rrugën për në “Tokën e Shamit” në Siri, hoxhë Zekrija Qazimi del të mos jetë ai që nxënësit e tij e mendonin.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama