Rezultate te kerkimit per termin: +Rihter

Total: 1274
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.345Z

Japoni, termet 6.2 grade Rihter

Nje lekundje e forte termeti ka tronditur diten e sotme Japonine. Sipas te dhenave nga vendi nipotik, lekundja eshte 6.2 e grades Rihter me epiqender ne bregun lindor. Deri ne keto momente nuk ka te dhena per viktima apo deme materiale. Nderkohe, diten e djeshme nje tjeter termet goditi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.655Z

Indonezi, termet 6.2 Rihter

Nje termet i fuqishem me magnitude 6.2 grade i shkalles Rihter u regjistrua ne Indonezi. Lekundjet sizmike u regjistruan rreth ores 07:00 me oren lokale ne rajonin Kepulauan Barat Daya.Autoritetet nuk njoftojne per viktima apo deme materiale, madje sipas tyre edhe rrezikshmeria per nje ts

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.825Z

Kaliforni, termet 6 grade i shkalles Rihter

Nje termet me magnitude prej 6 grade te shkalles Rihter u regjistrua ne gjirin e Kalifornise ne SHBA. Sipas institutit amerikan sizmiologjik epiqendra e termetit u shenua 56 kilometra larg bregut dhe 11 kilometra ne thellesi. Sipas autoriteteve lekundjet u ndjene edhe ne San Franciso. Ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.222Z

Venezuele, termet 5.6 Rihter

Instituti Sizmiologjik Amerikan njoftoi se nje lekundje sizmike prej 5.6 grade Rihter u regjistrua oret e vona te se premtes ne lindje te Venezueles. Termeti ishte me epiqender 40 kilometra ne lindje te qytetit te Carupanos prane brigjeve te Karaibeve, ne bregdetin lindor venezuelian ne n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.273Z

Rusi termet 69 rihter ne Siberi

Një tërmet me magnitudë 6,9, sipas shkallës së vlerësimit të rihter, tronditi ditën e enjte Siberinë Lindore. Sipas Institutit Gjeologjik Amerikan, lëkundjet u regjistruan në një zonë rreth 900 kilometra nga kryeqyteti i krahi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.636Z

Kosove termet 4.4 Rihter

Lekundje te forta termeti u ndjene ne zonat lindore te Kosoves vecanerisht ne qytetin e Gjilanit dhe ne rrethinat e tij. Sipas institutit sizmiologjik mesdhetar termeti ka patur nje magnitude prej 4.4 te grades Rihter dhe epiqendra e lekundjeve sizmike u regjistrua ne nje distance prej 9

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.317Z

Sërish tërmet 3.6 rihter lëkundvendin, i dyti brenda për sot

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë mesditën e sotme në qytetin e Beratit rreth orës 13:22 me magnitudë 3.6 i shkallës rihter. Mësohet se epiqendër e lëkundjeve sizmike është zona e Dumresë. Nga verifikimet paraprake nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar.Ky është tërm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama