Rezultate te kerkimit per termin: +Rinasin

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.537Z

PS LSI përplasen për Rinasin

Grabitja spektakolare e Rinasit shkakton përplasjen e radhës mes PS dhe LSI. Debatet dhe akuzat e ndërsjellat nuk munguan ne Komisionin e sigurisë. Debat Luan Rama pati edhe me socialistin tjetër Pirro Lutaj. LSI ngriti akuza te forta per cenim te sigurisë kombëtare dhe kërkoi mbajtjen e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.118Z

Haxhinasto injoroi këshillat e Autoritetit të Konkurrencës për Rinasin

Nga Gjergj Erebara, BIRN Ministria e Transportit dhe e Infrastrukturës ka injoruar një rekomandim eksplicit të Autoritetit të Konkurrencës për moszgjatje të afatit të koncesionit të Aeroportit të Rinasit dhe për heqje të menjëhershme të ekskluzivitetit si një shkelje e parimeve ant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.121Z

Haxhinasto injoroi këshillat e Konkurrencës për Rinasin

Një opinion i dhënë nga Autoriteti i Konkurrencës për Ministrinë e Transportit kundërshton propozimin për zgjatjen e koncesionit, pasi sipas formulimit aktual, koncesionari përfiton zgjatje të kontratës me dy vjet, pavarësisht nëse do të ketë apo jo aeroport tjetër në Shqipëri. Ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.991Z

Efektet e vullkanit në Islandë prekin dhe Rinasin

Efektet e vullkanit në Islandë prekin dhe Rinasin. Në një deklaratë për shtyp Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton se të premten, më 16 prill 2010, fluturimet direkte për në Londër dhe Budapest janë anulluar për shkak të hirit në zonën e Islandës si rrjedhojë e vullkan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.299Z

Lati kritika Qeverisë: Vonoi dy vite marrëveshjen me Rinasin

Kryetarja Autoritetit të Konkurencës Lindita Lati ka reaguar për herë të parë pas heqjes së ekskluzivitetit të fluturimeve ndërkombëtare për Aeroportin e Rinasit, me kusht zgjatjen me dy vite të operimit të kompanisë koncesionare në Shqiperi. Lati shpjegon se ishin të gjitha mundesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.101Z

Ambicia me triliona e kinezëve: Ja pse e blemë Rinasin!

Kur Sali Berisha pati folur këtu e tetë vjet më parë për rindërtimin e Rrugës së Mëndafshtë me Kinën, pati nga ata që qeshën. Por kinezët duken të vendosur në ambicien e tyre. Kompania kineze që ka blerë aeroportin ndërkombëtar të Shqipërisë, China Everbright Group, ka sqarua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.242Z

Policia blindon Rinasin me FNSH e qen antieksploziv, shqiptarët shmangin Brukselin

Kontrolle për siguri Avioni i nisur nga Rinasi me destinacion Brukselin ka ndërruar destinacion në fluturim, duke zbritur në Paris Mariglen Mullai Veprimi i parë që ndërmori Policia e Shtetit, pas shpërthimeve të djeshme në Belgjikë, ishte shtimi i masave të kontrollit në aeroport

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama