Rezultate te kerkimit per termin: +Rinasit

Total: 4768
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.835Z

Shkarkohen 8 zyrtarë të Rinasit

 Trazhgim Sokolaj Skandali i arrestimit të ish-nënkomisarit të Rinasit Altin Murra me 200 kilogramë heroinë në Turqi, shkaktoi dje shkarkimin e tetë zyrtarëve në komisariatin e aeroportit ndërkombëtar të vendit. Burime zyrtare nga policia e Tiranës thanë se është larguar nga det

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.097Z

Skandal me dosjen e Rinasit

brbrDosja e Rinasit eshte futur ne nje rreth vicioz Prokuroria dhe Gjykata prej 30 qershorit kur ndodhi edhe grabitja e rreth 1 milion euro nga persona ende te paidentifikuar ne pisten e aeroportit te Rinasit nuk po gjejne rruget procedurale per te percaktuar organin kompetent per dhenien e mases se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.578Z

Zyrtare/ Kinezët blejnë aeroportin e Rinasit, largohen gjermanët

Aeroporti Ndërkombëtar "Nënë Tereza" në Tiranë, kalon zyrtarisht në duart e kinezëve. Dy kompani pjesë e "China Everbright" ("Keen Dynamics Limited" (KLD) dhe "Friedmann Pacific Assets Management Limited"), kanë njoftuar zyrtarisht nënshkrimin e marrëveshjes me konçensionarin gjerman t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.542Z

Shkarkohet shefi i komisariatit te Rinasit

Pika kufitare me e madhe ne vend ajo e Rinasit tashme eshte pa drejtues rendi. Shefi i komisariatit te Rinasit, Urim Rexhepi eshte pezulluar nga detyra, e bashke me te edhe shefi i krimeve, ai i kufirit te aeroportit, si dhe kryekontrollori dhe nje kontrollor. Sipas te dhenave nga drejtoria e pergji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.533Z

Shkarkohen shefat e komisariatit te Rinasit

Shkarkohen nga detyra shefat e policise se aeroportit te Rinasit, duke e lene keshtu ne prag te zgjedhjeve pa drejtues policie piken kufitare me te madhe ne vend. Shefi i komisariatit te Rinasit, Urim Rexhepi eshte pezulluar nga detyra, e po ashtu edhe shefi i krimeve, ai i kufirit te ae

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.356Z

Partia Zgjidhja: Dyshime për aferën e skandalit të Rinasit

Partia Zgjidhja, e drejtuar nga Koço Kokëdhima, hedh dyshime mbi marrëveshjen për shtyrjen e koncesionit për aeroportin e vetëm të Shqipërisë, Rinas, dy vite më parë. Në një postim në faqen e partisë Zgjidhja, thuhet se kryeministri flet për aeroporte të tjerë, por ka harruar Rinas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.220Z

Ish-kryepolici i Rinasit kërkon dëmshpërblim

Ish-shefi i Komisariatit të Policisë së Aeroportit të Rinasit, në vitin 2003, i është drejtuar Gjykatës së Shkallës së Parë në kryeqytet për të kërkuar dëmshpërblim për burgim të padrejtë. Enrik Sulejmani, i cili u arrestua në prill të vitit 2003 nën akuzën e "Shpërdorimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama