Rezultate te kerkimit per termin: +Riza +Hicka

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.229Z

Hicka “qan” Meksin: “Kishte nuhatje”

Avokati i njohur Riza Hicka, njëherësh edhe përfaqësuesi i Tiranës, por dhe hartuesi në vazhdimësi i statuteve në përmirësim e sipër të Federatës Shqiptare të Futbollit, kujton edhe vitin 1996. "Atëherë ishte e njëjta situatë si kjo tani, kur Marjeta Zace (sekretare e përgjithsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.320Z

Hicka konteston trajnerin dhe i pakënaqur me Osmanin

Kontradiktat Rikthimi i Starovës për herë të tretë te Tirana, i cili është bërë me insistimin e presidentit Refik Halili, nuk ka qenë i lehtë. Kjo jo vetëm për faktin e tratativave të vështira mes palëve, por edhe të kontestimeve në kampin bardheblu, të cilat nuk kanë munguar. B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.593Z

FSHF, Halili dhe Vata paralajmërojnë parregullsi

Kandidatet per president ne Federaten Shqiptare te Futbollit, Refik Halili dhe Rudi Vata kane pubiluar fakte qe sipas tyre cenojne mbarëvajtjen e Asamblese Zegjedhore qe do te zhvillohet me 9 mars ne Durres. Ata pretendojne se dy shoqatat me te drejte vote ajo e Futbollit Amator qe ka 8 delegate dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.961Z

“Banda e Durrësit”, gjykata zbulon mashtrimin e avokatit

Maratona e shtyrjeve të njëpasnjëshme të gjyqit për “Bandën e Durrësit” vazhdon. Mashtron gjykatën se ishte në një gjyq tjetër me rëndësi, zbulohet gënjeshtra e avokatit të “Bandës së Durrësit”. Megjithatë, me zbulimin se avokati kishte gënjyer, trupa gjyqësore shtyu sea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.955Z

Deshmon i penduari i Bandes se Durresit

Seanca e radhes ndaj bandes se Durresit nisi me deshmine e te penduarit te bandes se Durresit, Adriatik Coli. Coli tregoi para trupit gjykues se si u njoh me Lul Berishen, nderkohe qe te pandehurit dhe avokatet e tyre kundershtuan deshmine e Adriatik Colit."Jam njohur me Lul Berishe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.481Z

Kandidatët, me vëzhgues gjatë numërimit të votave

Risia Prania e vëzhguesve në procesin e numërimit të votave ishte risia e Asamblesë së Zakonshme Zgjedhore të Federatës Shqiptare të Futbollit. Pretendimi ishte ngritur nga Refik Halili dhe Rudi Vata, dy konkurrentët e Armand Dukës, për postin e presidentit të federatës. Vetëm pak di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.931Z

15 milionë gjobë Skënderbey dhe Tiranës

Komisioni i Disiplinës i FSHF-së, në vendimet e ditës së djeshme, është fokusuar shumë edhe në nagjerjet e Superkupës së Shqipërisë, duke ndëshkuar si Skënderbeun ashtu edhe Tiranën me nga 15 milionë lekë të vjetra gjobë për shkak të trazirave që sollën dy tifozëritë, por f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama