Rezultate te kerkimit per termin: +Rndsi

Total: 424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Njohja nga Kina me rndsi

Kryeministri Berisha deklaroi se njohja e pavarsis s Kosovs nga Kina, do t ishte nj kontribut shum i rndsishm i ktij vendi t madh pr paqen dhe stabilitetin n rajon. Kreu i qeveris, shtjen e Kosovs e ka konsideruar nj pik t pandryshuar t axhends s tij ndrkombtare, duke shtuar se kt shtje e diskutoi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.358Z

Carla Bruni: Thashethemet nuk kan rndsi

Zonja e parë franceze ka folur në publik për të përgënjeshtruar zërat për tradhëtinë në ciftin presidencial francez. Në mikrofonat e Europe 1, Carla Bruni ka deklaruar: "Kam ardhur për të evituar që një rast pa asnjë rëndësi të marrë përmasa qesharake”. Gruaja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.171Z

Kalanxhi, ambasadori i ri në SHBA, Koçi zhvendoset në OSBE

Komisioni pr Politikn e Jashtme zhvilloi dje nj seanc dgjimore me dy kandidat pr ambasador pran Misionit t OSBE-s dhe Organizatave Ndrkombtare n Vjen si dhe n Uashington rezident, Shtetet e Bashkuara t Ameriks, Republikn e Panamas dhe n Republikn Domenikane, jorezident. Sekretari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.758Z

Gjermania kundër bojkotit të opozitës

Pak dit pas miratimit t rezoluts s Asambles Parlamentrare t Kshillit t Europes, ku i bhet thirrje opozits t ndrpres bojkotin, Gjermania riprsrit qendrimin e vendeve t unionit, duke e ftuar opozitn t zer vendin e saj n Kuvend. Ka qen vet presidenti i Bundestagut gjerman Norbert Lammert, i cili gjat i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.093Z

Bashkëpunimi zviceran, Meta përshëndet strategjinë

Zvendskryeministri Ilir Meta ka prshndetur prezantimin e strategjis s re t bashkpunimit zviceran 2010-1013 pr Shqiprin, q do t ket impakt n zhvillimin ekonomik dhe social t vendit. Sipas numrit dy t qeveris, kjo strategji sht nj vler e shtuar n mbshtetje t reformave q Shqipria ka ndrmarr, si dhe vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Policia: Afro 1 mijë patenta të bllokuara në gusht

Njsia e kontrollit t autostradave ka nisur t operoj n t gjith Shqiprin. E formuar vetm pak koh m par, kjo njsi ka pr detyr kryesore, menaxhimin e situatave t trafikut n t gjith zonat turistike t vendit sidomos gjat sezonit veror. Ajo operon q nga plazhi i Velipojs n Shkodr e deri n jug, n qytetin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.419Z

Berisha: Kufiri për biznesin e vogël nuk do të ndryshojë

Kufiri i qarkullimit vjetor t xhirove pr biznesin e vogl nuk do t ndryshoj. Kshtu u shpreh kryeministri Berisha n mbledhjen e grupit parlamentar demokrat, ku tha se ekzekutivi mbetet i angazhuar n mbrotje t biznesit t vogl, duke sqaruar se pr kt arsye qeveria ka vendosur t zbres TVSH–n pr t gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama